Albert Einstein a jeho nadčasové myšlenky

Albert Einstein a jeho nadčasové myšlenky

Svět podnikatelů je plný mnoha talentovaných lidí. Mnoho z těchto lidí má velký potenciál a slibnou budoucnost, bohužel někteří fenomenální podnikatelé už dávno umřeli. Je to škoda, byli to skvělí lidé, jejichž myšlenky dosahovaly obřích rozměrů. Pokud si žádného takového člověka, který svými nápady či myšlenkami ovlivnil aktuální svět byznysu či obecně současný svět, nedokážete vybavit, jedno jméno nás napadá – Albert Einstein.

Muže, který je specifický svými dlouhými, rozčechranými vlasy, si jistě hned vybavíte. Jeho jméno je známé, málokdo neví, o koho se jedná. Jedná se o nejznámějšího vědce a teoretického fyzika, který se proslavil hlavně svou teorií relativity nebo svou myšlenkou kvantování elektromagnetického pole. Taky je tvůrcem vysvětlení fotoefektu.

Tento muž je tedy spojován s mnohým. Je dokonce autorem mnoha známých myšlenek, které inspirují lidi i v současnosti, a to hlavně podnikatele, kteří chtějí dosáhnout obrovského úspěchu, bohužel zatím stojí na jednom místě.

Podnikatelé, inspirujte se!

Inspirativní a motivující však nejsou jenom jeho citáty, ale převážně i jeho život. Jednalo se o velice skromného člověka, který, dalo by se říct nešťastnou náhodou, se proslavil do celého světa. Nikdy netoužil být slavný a uznávaný, jenom dělal, co měl rád. Úspěch však přišel na základě dobře odvedené práce.

Jeho citáty:

Tady je pár jeho citátů, které doslova nakopnou nejednoho podnikatele, který neví, jak dál, který stojí na jednom místě.

„Nikdy nepřemýšlím nad budoucností. Vždyť ona zanedlouho přijde sama.“

„Člověk, který nikdy nechyboval, nikdy nezkusil nic nového.“

„Představivost je vším. Je dokonce důležitější než vědomosti.“

„Existují jenom dvě nekonečné věci: vesmír a hloupost. Tou první si však nejsem zcela jistý.“

„Někde uprostřed problému vždy stojí příležitost.“

„Nejsem šikovnější než ostatní. Jsem jen vytrvalý.“