Ashton Kutcher a proč investuje do startupů

Ashton Kutcher a investice

Kdo by nemiloval Ashtona Kutchera! Je to muž mnoha tváří, bohužel mi ho známe jenom díky filmovým a seriálovým rolím. Do paměti se nám zapsal především jako Walden Smith v seriálu Dva a půl chlapa, ale také jako Steve Jobs ve stejnojmenném filmu. Jeho život je však mnohem bohatší, není jenom o filmu a seriálech. Ashton Kutcher se totiž nechal zlákat i byznysem a pravidelně investuje do projektů a startupů, které mají potenciál a budoucnost. Nyní sám promluvil o tom, proč vůbec do startupů investuje a jak si je vybírá.

Jak jsme zmínili, Ashtona Kutchera můžete znát především z televize, ale málokdo ví, že je to také úspěšný podnikatel a investor. Pravidelně se snaží podporovat nadějné projekty, které mají budoucnost a které do začátku potřebují investora. Jelikož se mu daří i v byznysu, můžeme říct, že se jedná o dalšího úspěšného českého podnikatele, protože jeho kořeny sahají skutečně k nám do České republiky.

Do jakých startupů například investoval?

Sám moc dobře ví, že herectví je vratká laťka, z níž může hned spadnout. Proč tedy neinvestovat do projektů a startupů, které mu zajistí stálý příjem? V minulosti investoval do více jak sedmdesáti různých startupů, z nichž ty nejznámější jsou například AirBnb, Uber nebo také streamingové služby SoundCloud.

Jak se rozhoduje?

U podobných investorů se vždy svět ptá na to, jak se rozhodují, podle čeho uvažují a proč investují právě do projektů, jakých investují. Sám Ashton investuje zejména do takových projektů, které jsou nové a které představují jasný zisk. Investuje zároveň do takových startupů, které do jisté míry mohou změnit svět. Dalo by se říct, že investuje přesně do toho, co svět potřebuje a co ve světě chybí.

Z minulosti lze poznat, že investuje především do samotných lidí, nikoliv do velkých firem. Většinou se zaměřuje na jejich konkrétní vize a na zkušenosti, ale ty ne vždy jsou podmínkou.