Další bezobslužná prodejna Alza.cz je v Praze

Zdroj fotografie Alza.cz

Kdo by neznal zeleného mimozemšťana, který neustále ťuká na obrazovku televize během reklam. Zelený mužík se vryl do paměti každého z nás zejména díky svému výraznému hlasu, jehož majitelem je známý český dabér Bohdan Tůma. Určitě jste již postřehli, že mluvíme o internetovém obchodu Alza.cz, který je na našem trhu označován za naprosto jedničku. Tento e-commerce gigant se však těší i mnoha jiným úspěchům, například se těší z toho, že v Praze otevře už svou druhou samoobslužnou Prodejnu budoucnosti.

První Prodejna budoucnost, tedy první pobočka společnosti Alza.cz, která byla naprosto bezobslužná, se otevřela začátkem roku v Praze, konkrétně na pražské Flóře. Jedná se o futuristickou prodejnu, kde není žádný zaměstnanec. Zákazník se sám obsluhuje, sám se orientuje v místnosti. Díky tomu, že se projekt setkal s poměrně pozitivními ohlasy, nebyl důvod, proč neotevřít další futuristickou prodejnu. Tou se stala také prodejna v Praze, která jistě vydělá stejně tolik, jako první futuristická prodejna.

Ano, i vysoké zisky dopomohly k tomu, aby se gigant rozhodl otevřít další futuristickou prodejnu. Zisky té první prodejny totiž za pouhých pět měsíců dosáhly 23 milionů korun, což je nevídaná suma peněz.

Prodejna otevřena u metra Budějovická

Další samoobslužná prodejna, která se řadí k těm futuristickým, byla otevřena v okolí metra Budějovická, což je poměrně zajímavé místo, které je hodně frekventované. Pobočka byla otevřena na konci letošního června a konkrétně se nachází na ulici Antala Staška.

Pobočka je zase krapet jiná

Je nutné dodat, že nová futuristická prodejna je zase krapet jiná než první otevřená prodejna. Jsou zde zavedeny mnohé změny, které například pomohou zákazníkovi lépe se vyznat v obchodě či pomohou obecně vylepšit zážitek z takového nakupování. Novinkou je zde zajímavý strop, který je kompletně nasvícen.