Dračí doupě opět na scéně. Legendární stolní hra má nová pravidla

Dračí doupě opět na scéně. Legendární stolní hra má nová pravidla

Americký seriál Teorie velkého třesku patří k oblíbeným a velmi sledovaným. Pozornost a zájem díky populárnímu pořadu získala také hra Dračí doupě, která je především hrou fantazie. Hází se kostkou, něco se zapisuje, není to ale o tradičním herním plánu, který dominuje většině deskovek. Dokonce se ani v tomto případě nesoutěží o to, kdo zvítězí, přesto mluvíme o obrovském hitu, který se nyní pyšní novými pravidly.  

Komu by se nelíbilo být družinou rytířů, kteří budou bojovat s rudým drakem. Nebo skupinou čarodějů, kteří mají za úkol zničit Pána zla. Zkrátka a dobře mluvíme o snech každého malého kluka a je skvělé, že se hra, jejíž popularitu odstartovalo právě Česko dostala opět na vrchol žebříčků popularity.  

Možnost začít nové dobrodružství 

Jak již z textu vyplývá, mluvíme o hře, která dává lidem možnost se proměnit prakticky v cokoliv, co člověka napadne. Tu největší roli hraje jen a pouze naše představivost, o ničem jiném to není. Hráči popisují ovládané postavy, jejichž kroky vypravěč vyhodnocuje.  

Pokud však hrajete Dračí doupě poprvé, oceníte mít po ruce návod, respektive pravidla, která alespoň ze začátku hru usměrní a dají jí jakýsi řád. Nyní jsou k dispozici jedny nové, které bravurně spojují hrdinské skutky jednotlivých hráčů.  

Jmenují se Dračí hlídka a mluvíme o jakémsi duchovním nástupci klasické hry. Prý se jedná o provedení vylepšující to, co už známe, ale to mohou pořádně ohodnotit až skalní fanoušci této deskovky. 

Jedenatřicet let po prvním vydání 

Je až obdivuhodné, jak dlouho se jedna desková hra hraje. Už je tomu jedenatřicet let, kdy se nad ní schylují lidé různých generací, aby alespoň na chvíli odběhli od reálného života. Je pravdou, že na současné popularitě hry má podíl jmenovaný televizní seriál i mnoho podobných pořadů před ním.