Favi vstupuje na zahraniční trh. Jakou zemi se rozhodl oslnit?

Favi vstupuje na zahraniční trh

Vybíráte nábytek? Určitě jste při vybírání nábytku narazili na český vyhledávač nábytku Favi, který je velice oblíbený zejména pro svou grafickou stránku. Český vyhledávač nábytku dnes a denně využívá mnoho lidí, na svědomí ho mají dva pánové, a to Jan Zajíc a Radomír Hejl. To, že se českému vyhledávači nábytku tak daří, potvrzuje ostatně i fakt, že vyhledávač působí nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Rumunsku a také v Polsku. Nově se chystá expandovat, ale kam?

Vybírat to nejlepší z e-shopů různých značek a sjednotit to do jedné stránky – to je cíl oblíbeného českého vyhledávače nábytku Favi. Jak jsme zmínili, e-shop je dnes poměrně populární. Nemůžeme se tedy divit tomu, že se český vyhledávač rozhodl proniknout na další trh, kterým je trh maďarský.

O českém vyhledávači nábytku Favi

Favi vnikl na český trh v roce 2015. Na trhu tedy působí jen tři roky a už působí na hned čtyřech světových trzích a míří na trh pátý. V České republice vyhledávač spolupracuje s více jak šestistovkou e-shopu, také s kamennými prodejnami a díky velkým úspěchům zamířil nejdříve na Slovensko,dalšízmiňovanétrhybylydalšímivpořadí.

Ktakvelkéexpanziběhempouhých tříletdopomohlavelkáinvesticeputujícízkontainvestičnískupinyPaleFireCapital. Investicebylaudělenapředdvěmaletyavloňskémrocebyldokoupendalšípodílstejnou investičníspolečností.

První expanze financována ze svých zdrojů

Z dostupných informací je však patrné, že expanzi do Maďarska firma financuje už z vlastních zdrojů. Expanze na maďarský trh tak bude první expanzí, která nebyla dotována žádnou investiční skupinou.

Na maďarský trh má český vyhledávač nábytku zamířit s více jak 300 tisíci produktů, které pochází z dílny padesáti partnerských obchodů. Podle všeho se tato čísla mají v nejbližší době zvýšit, o kolik, to ostatně ukáže jen čas.

Český vyhledávač nábytku doufá v to, že budou tržby na maďarském trhu stejně velké jako v Česku. V Česku se tržby za zprostředkované služby odhadují na zhruba dvě miliardy korun.