Franšízové podnikání jenom kvete. Jaké franšízy se radují z rozkvětu nejvíce?

Franšízové podnikání

Franšízové podnikání se stává velmi populární. Není se čemu divit, jedná se o ten nejjednodušší způsob, jak vkročit do podnikatelského světa. Díky franšízovému podnikání nebudete muset přemýšlet nad názvem společnosti, s níž přicházíte na trh, také nebude potřeba reklamy, jelikož budete podnikat s firmou, která už má jisté místo na trhu a má svou stálou klientelu. Nyní se nabízí otázka, proč firmy podnikají na základe franchisingu. Odpověď je však zcela prostá, a sice díky franšízovému podnikání se firmy rozvíjí mnohem rychleji, než původně plánovaly.

Franšízanti totiž otevírají pobočky po celé republice, pokud si odkoupí požadovanou franšízovou licenci. Firmy se také mohou rozvíjet daleko rychleji, než čeho by byly samy schopny. Kromě toho se dostanou i do míst, o nichž nikdy ani nesnili.

Podívejme se nyní na několik franšíz, které se najednou začaly rychle a efektivně rozšiřovat a rozvíjet.

• Poe-Poe

Znáte franšízu rychlého občerstvení nazvanou Poe-Poe? Jedná se o známou franšízu, která je však rozrostena hlavně na Moravě a dříve, než zamíří na pražský trh, míří do zahraničí. Nikdo takovou rychlou expanzi neočekával, jde vidět, že rychlé občerstvení, které je známé svou levnou pizzou a fantastickým sladkým rájem, umí překvapit.

Pokud jste se s Poe-Poe doposud nesetkali, jedná se o franšízový koncept rychlého občerstvení, který například prodává klínek pizzy za dvanáct korun. A důvod, proč Poe-Poe tak kvete a o zákazníky nemá nouzi, je veřejným tajemstvím.

• Extéria Market

Z rozkvětu se také raduje franšíza nazvaná Extéria Market. Jedná se o jedničku v oboru bezpečnosti práce a požární ochrany, která se postará o to, aby podnikatelé v případě neohlášené kontroly ze státní správy měli vše v pořádku a aby za nedostatky nedostali statisícovou pokutu.

Extéria Market se hodnotí jako franšíza, která má velmi slibnou budoucnost a potenciál.