Jak efektivně pracovat s časem? Radí úspěšné ženy

Jak efektivně pracovat s časem? Radí úspěšné ženy

Čas je přesně to, čeho máme nedostatek, a proto bychom se s ním měli naučit pracovat. Pokud se nenaučíme pracovat s časem, nikdy nebudeme stíhat a nikdy se nedostaneme z jednoho velkého stresu. Pokud chcete docílit toho, abyste se nemuseli zbytečně stresovat, poradíme vám, jak efektivně pracovat s časem. Zeptali jsme se totiž úspěšných žen, které z času udělaly věc, jež pro ně pracuje.  

Pokud dnes a denně nestíháte, pokud máte pocit, že máte času velice málo, pokud vám hodiny ubíhají opravdu rychle, je třeba začít svůj čas trochu více korigovat a koordinovat. Proto se podívejme na to, jak to dělají úspěšné ženy, u nichž lze říct, že čas pracuje doslova pro ně.  

Nebojte se říct si o pomoc a úkoly delegujte 

Rozhodně všechno nenechávejte na svých bedrech, pokud to není zapotřebí. Nejste na to sami, proto požádejte o pomoc někoho, kdo některé věci může udělat za vás. Stejně tak se naučte lépe delegovat úkoly. Pokud dojde k rozdělování úkolů, najednou nebude s časem problém.  

Podle mnohých úspěšných žen je to nejdůležitější si čas pořádně zorganizovat. E-maily si nečtěte každou půl hodinu, ale dělejte to jen dvakrát denně. Nestane se nic hrozného, navíc vy tím pádem ušetříte hromadu času, který byste jinak strávili vyřizováním nepodstatných e-mailů.  

Naučte se říkat NE 

Mnozí lidé to bohužel neumí, neumí říkat razantní NE. Jenže když se člověk nenaučí říkat NE, jeho život najednou nebude takový, jaký by si ho představovali mít, ale bude spíše za trest než za odměnu. Proto se naučte říkat NE a dělejte především to, co vy uznáte za vhodné, co vás naplňuje a co vás baví.  

V souvislosti s tvrdým NE byste měli také přestat kombinovat aktivity. Je lepší dělat jednu věc pořádně než vícero věcí na půl. Když navíc budete dělat jednu věc na sto procent, uděláte práci daleko kvalitněji, než když se soustředíte na vícero věcí najednou.