Když vás dluhy ničí. Jak se dostat zpět do normálního života?

Když vás dluhy ničí. Jak se dostat zpět do normálního života?

Máte pocit, že už jste udělali vše, abyste se dostali ven ze svých dluhů, ale pořád nejste na cestě k lepšímu? Svou minulost už nezměníte, ale můžete změnit svůj přístup. Vyzkoušejte osvědčené rady, jak se z nepříznivé situace dostat, očistěte své jméno a užívejte si opět bezdlužnosti.  

Tohle raději vynechte 

Získávání peněz riskantní cestou nebo novým zadlužením vám nepomůže. Nespoléhejte naivně na výhru v loterii, herní automaty, sázení nebo podobné praktiky. Takové věci berte spíše jako zábavu, až budete mít peněžních prostředků přebytek a nebude vám vadit, že je prohrajete, což je při takových hrách nejčastější.  

Prodávání věcí, které již vlastníte, byste také měli odsunout na druhou kolej, jelikož s takovou byste brzy o celý svůj majetek přišli. 

Oslovte své nejbližší 

Možná v té zapeklité situaci nejste sami. Pokud žijete s partnerem, který vaše trable nezaregistroval, zkuste se mu svěřit, uznejte svou chybu a možná společnými silami dluh zaplatíte. Vzdálené příbuzné se svými dluhy neobtěžujte, vždy jen nejbližší rodinu.  

Začněte chodit na brigádu 

Dnešní doba nabízí spoustu brigád z domova nebo mimo běžnou pracovní dobu. Přivydělávejte si příležitostně, jak jen to bude možné. V domácnosti se snažte uspořit na provozu, nákupech a všech dalších výdajích. Spořivost pro vás musí být na programu dne, dokud se z nepříjemné situace nedostanete. Pokud již takové služby provozujete například sami na sebe a dlouhodobě jste nezvýšili ceny, můžete to zkusit a uvidíte, zdali budou zákazníci ochotni připlatit.  

Netopte se v dluzích 

Pokud máte půjček více a při pomyšlení na ně váš přepadá úzkost, nenechte se ponořit do stresu. Úkoly můžete vždy splnit jen jeden po druhém, proto se při splácení zaměřte na půjčku s nejvyšším úrokem a té se co nejdříve zbavte. Teprve poté řešte malé ryby kolem.