Některé profese budou mít problém se získáváním hypotéky

Některé profese budou mít problém se získáváním hypotéky

I když si řada lidí myslí, že koronavirus přinesl jenom hromadu škody, není tomu tak. Koronavirus přinesl i mnoho pozitivního, například se Česká národní banka rozhodla snížit své nároky a stáhla svá doporučení komerčním bankám. Komerční banky tak nyní mohou poskytnout devadesátiprocentní hypotéku, stejně tak se mohou nastavit splátky nezávisle na příjmu žadatelů.  

I když se hypotéky nyní mohou jevit velice výhodné, lidé pracující v několika konkrétních profesích mohou mít problémy se získáváním hypotečního úvěru. Pokud jste sledovali dění kolem koronavirové situace, pak jistě víte, že pandemie se dotkla několika odvětví, jež nemohla během karantény plně fungovat. A právě lidé pracující v těchto odvětvích mohou mít velký problém se získáváním hypotečního úvěru.  

Banky se dívají na profese 

Sice došlo k jakémusi uvolnění požadavků vztahujících se na žadatele o hypotéku, ale také došlo k výraznému zpřísnění po stránce toho, že se banky dívají na profese žadatelů. Právě profese aktuálně rozhoduje o tom, jestli žadatel hypoteční úvěr získá nebo nikoli.  

Jak jsme zmínili, v době koronavirové pandemie řada lidí nemohla pracovat. Uzavřeny byly restaurace, také obchodní centra. Také se výrazných ztrát dočkal cestovní ruch, ve kterém zkrachovala nejedna cestovní agentura.  

Jaké profese budou mít problém se získáváním hypotéky? 

Buďme však krapet konkrétnější. Jaké profese budou mít problém se získáváním hypotéky? Podle odborníků se přísněji budou dívat banky na kadeřnice, kosmetičky, také na herce a zpěváky, kromě toho taktéž na letušky a jiné pracovníky spadající do cestovního ruchu a samozřejmě taktéž na kuchaře, číšníky nebo servírky. Obecně lze říct, že horší to budou mít lidé pracující v gastronomii, zmiňovaném cestovním ruchu a taktéž lidé pracující v kultuře nebo ve službách, jako je kadeřnictví.