Podnikatelé radí a odůvodňují, proč se vyplatí vstávat nejpozději v šest ráno

Podnikatelé radí, kdy vstávat

Být úspěšný, to přináší jisté oběti. Mnozí lidé, kteří jsou pouhými zaměstnanci, se domnívají, jak je podnikání snadné, jak si podnikatelé žijí v blahobytu, protože mají opravdu velké množství peněz a jsou pány svého času. Jenže za každým úspěchem stojí obrovská dřina. Úspěch nepadá z nebe rovnou do klína, musí se za ním tvrdě jít, jinak se do života nedostane. Kromě toho, že je třeba mít pořádnou porci vytrvalosti a trpělivosti, je také třeba vstávat brzy ráno, aby den byl delší a vše se stihlo tak, jak má.

Mnozí úspěšní podnikatelé doporučují všem začínajícím podnikatelům, aby ráno vstávali s prvním kohoutím zakokrháním. Neříkají však, aby se spalo jen tři nebo čtyři hodiny, jak je zvyklí spát například DonaldTrump, prezident Spojených států amerických. Kolik hodin tedy doporučují a proč se vyplatí vstávat s prvním kohoutím zakokrháním?

Kolik hodin spánku úspěšní lidé doporučují

Všude se sice dočtete o tom, jak je třeba brzy vstávat, jelikož máme víc času pro náš rozkvět. Jenže na druhou stranu nikde se nedočtete, že máte spát minimum hodin, během kterých si neodpočinete. Každý úspěšný člověk musí umět odpočívat. A spánek je důležitý proto, aby si odpočinulo nejen tělo, ale i naše mysl. Když spíme tři až pět hodin denně, nestačí to. Neodpočine si ani tělo, ani hlava, spíše to pro lidský organismus je jako odpolední šlofík po obědě.

Úspěšní lidé doporučují dodržovat sedmihodinový spánek. To je ideální doba spánku. Přesně tak dlouho spí nejen JeffBezos, ale také i Bill Gates, tudíž dva nejbohatší lidé planety.

Proč se vyplatí vstávat dříve?

Otázkou však je, proč se vyplatí vstávat dříve. Je to jen kvůli tomu, abychom měli více času? Samozřejmě, že není. Když vstaneme brzy, jsme produktivnější a pracujeme efektivněji. Dokonce jsme schopni vyřešit i těžké úkoly daleko rychleji, než kdybychom je řešili během pozdního odpoledne.