Pojištění domácích mazlíčků. Co všechno zahrnuje?

Pojištění domácích mazlíčků. Co všechno zahrnuje?

Pejsků a koček je v českých domácnostech mraky. Právě proto se označujeme za národ majitelů domácích mazlíčků. Podle posledních průzkumů za čtyřnohé společníky dokonce i rádi utrácíme, výdaje každým rokem sahají do milionů korun. Kromě granulí a ideálních hraček utrácíme také za služby veterináře, které jsou bohužel mnohdy až příliš časté. S pojištěním by se však rodinná kasa tolik nezapotila.  

Pojištění domácích mazlíčků se stává hitem 

Podle posledních průzkumů se pojištění domácích mazlíčků stává velkým hitem. A nelze se tomu divit, pokrývá totiž mnoho věcí, které jinak dělají rapidní díru do rodinného rozpočtu. V průměru vyjde na tisíc až dva tisíce ročně a dokáže člověka spasit například před vysokými úhradami služeb zvířecího doktora.  

Co všechno zahrnuje pojištění domácích mazlíčků? 

I když se to někomu může jevit jako čiré bláznovství, zajistit pojistku svému parťákovi není nic, co by bylo přes čáru. Mluvíme totiž o komplexní ochraně psů i koček, které s sebou nese snížení výdajů při nemocích i úrazech domácího mazlíčka.  

Pojištění totiž kromě toho, že pokryje náklady spjaté s úrazy nebo nemocemi psů a koček pokrývá také náhlá uhynutí nebo úmrtí či pojištění odpovědnosti za škody. Pokud by nový přírůstek do rodiny roztrhal sousedovi drahé, značkové polobotky, rodinná kasa by zůstala díky pojištění nedotčená.  

Dokonce pojištění pokrývá i kastraci, tedy pokud je nutná ze zdravotních důvodů. O úhradu kastrace se nebojte požádat například ve chvíli, kdy byla nutná z důvodu zánětu dělohy nebo varlat.  

Krok, který se vyplatí 

Jelikož domácí mazlíčkové stejně jako lidé trpí na nejrůznější choroby, je jejich pojištění zcela logickým krokem. Dokonce není nutné mít při sjednávání pojistní smlouvy žádné doklady, stačí, aby bylo zvíře zdravé a pes očipovaný.