Psí mazlíčci nejsou levnou záležitostí. Kolik majitele vyjdou ročně?

Psí mazlíčci nejsou levnou záležitostí. Kolik majitele vyjdou ročně?

Pořídit si domácího psího mazlíčka je sice důležitý milník ve vašem životě, ale pravdou je, že se nejedná o levnou záležitost. Pokud si chcete pejska pořídit, musíte zvážit také svou finanční stránku, protože ta bude hrát důležitou roli. I když nemáte v plánu své budoucí psí mazlíčky dávat do psích hotelů nebo je dávat stříhat do speciálních salonů, i tak vás vyjdou na několik desítek tisíc korun ročně. 

Češi se řadí k milovníkům psů, zkrátka je chovají s velkou oblibou. Dokonce se čeští majitelé psů řadí ke světové špičce. Dokážou za své psí mazlíčky utratit opravdu majlant. Pokud bychom se na to měli dívat z hlediska průměru, řekli bychom, že v průměru vyjdou psí mazlíčci majitele na nějakých šestnáct tisíc korun ročně.  

To však mluvíme o majitelích, kteří svým psím mazlíčkům nedopřávají hotely v psích hotelích nebo je nedávají do rukou psích vizážistek.  

Nejnákladnější je samotné pořízení psa 

Zatímco během chovu psa budete utrácet jen za granule a očkování, na počátku utratíte opravdu nejvíce. V průměru se to odhaduje na šest a půl tisíce korun. Musíte totiž zaplatit nejen samotného pejska, ale také odčervení a další veterinářské ošetření, dále musíte nakoupit potřebnou výbavu pro psa zahrnující třeba pelíšek nebo misky na jídlo a vodu.  

Poté se bude nejvíce utrácet za krmivo. Lidé dnes chtějí svým psím mazlíčkům dopřát opravdu kvalitní krmivo, a tak kupují krmivo těch nejkvalitnějších značek. Jenže takové granule něco stojí. Jenom za krmivo se utratí bezmála deset tisíc korun ročně, pokud se nesahá po dražších granulích.  

Domácími mazlíčky nejsou jenom psi 

Nedávné průzkumy také ukázaly, že se samozřejmě nechovají v českých domácnostech jenom pejskové, ale také lidé milují kočky, které žijí v sedmatřiceti domácnostech. Velké oblibě se těší i rybičky, které žijí v každé osmé domácnosti.