Jak zajistit dětem lepší budoucnost? Víme to

Lepší budoucnost

Děti jsou naše budoucnost, proto bychom se měli postarat o to, aby jejich budoucnost byla růžová. Nebo možná ne růžová, ale trochu jednodušší alespoň do té doby, než se postaví na vlastní nohy. Mnozí lidé jsou toho názoru, že by se dětem mělo spořit. Je to naprosto v pořádku, nešetří se jen na dobu, kdy se bude dítě snažit postavit se na vlastní nohy, ale šetří se také na vysokou školu, která je hodně nákladná. Otázkou je, jak konkrétně dítěti peníze spořit.

Rozhodně se nevyplácí schovávat si peníze pod polštář. Nikdy nenašetříte tolik, kolik byste skutečně chtěli. Navíc peníze budete mít neustále po ruce a budou vás lákat. Raději využijte spořicí produkty, které nabízí mnoho bank.

Stavební spoření je jeden z nejvýhodnějších spoření

Dítěti se vyplatí spořit, to jsme již zmiňovali. Ideální je, když se založí takzvané stavební spoření, které je dnes velice atraktivním produktem, i když v minulosti tomu tak nebylo. Smlouvu na dětské stavební spoření je možné založit doslova po narození dítěte, tudíž můžete začít od jeho prvního nádechu.

U stavebního spoření je velice atraktivní státní podpora, která se může dostat za rok i na několik tisíc korun. Podmínkou je minimální roční vklad, který činí dvacet tisíc korun.

Každý rok se navíc u stavebního spoření zvýší vklady o jedno procento, což se u spoření pod polštář nestane.

Doplňkové penzijní spoření jako méně častý produkt

Méně často využívaný produkt je doplňkové penzijní spoření, které je možné založit dítěti od prvního nádechu už třetí rok. Výhodou je to, že je zde poměrně velká podpora státu, která se může vyšplhat na několik stovek korun měsíčně. Měsíčně se však na účet musí uložit minimálně 230 korun. Nevýhodou však je to, že se jedná o závazek spoření, při němž se ponechávají peníze na účtu opravdu dlouhou dobu – horizont může být i šedesát let.