Žijte uvolňující život i s tíživou společností

společnost

Podnikání je někdy opravdu náročné, a to nejen finančně, ale především i duševně. Se svým vlastním podnikem je někdy opravdu trápení, protože musíte jakožto majitel řešit nejrůznější záležitosti týkající se především obchodních vztahů a dalších kroků, které by měla vaše firma udělat. Samozřejmě je ale nutné dbát na to, aby vás všechny starosti spojené s podnikáním naprosto nezastrašily a nestály by vás více než pár nervů. Je skvělé, že svou společnost berete vážně, ale nic není tak důležité, jako vaše zdraví. Proto se trochu uvolněte a žijte život trochu lépe, nejen ve stálém opojení a starostech, co se stane, když jednu hodinu nebudete věnovat svému podniku.

1. Učte se nové věci, čerpejte nové informace

Schopnost stále se učit patří k běžnému dennímu rituálu schopného podnikatele. Ovšem málokterý se doopravdy umí učit a umí čerpat takové informace, které ho řádně povedou na té cestě jeho podnikatelským životem. S novými informacemi však nenabudete jenom vědomosti, ale také především jiné pohledy na události dějící se kolem vás.

2. Nikdy se všem nezavděčíte

To platí nejen v oblasti osobního života, ale také v podnikání. Pokud se budete věčně strachovat o vaše obchodní styky a budete se chtít zavděčit každému obchodnímu partnerovi, bude vám to jen bortit celou vaši společnost. To samé platí třeba u zákazníků – nezavděčíte se všem. Nesoustřeďte svou pozornost na stále si stěžujícího zákazníka, který pro vás však symbolizuj jen dvacet procent zisků. Raději se zaměřte na spokojenost toho, kdo tvoří osmdesát procent vašich příjmů. Rozhodujte se tedy na základě Paretova pravidla.

3. Bojujte se stresem

Se stresem nikdy neuděláte takové rozhodnutí, které by bylo správné. Musíte se zaměřit především na to, abyste se stresu vyhnuli. Proto začínejte den s těmi úkoly, které jsou pro vás ty nejtěžší. Odpoledne bude pak naprosto uvolňující a takřka bez stresu, protože úkol, u kterého by mohl vzniknout největší stres, už bude dávno hotov.