Změňte svou práci a vydělávejte mnohem více. Firmy si zoufají

Změna práce

Zaměstnanecká krize si podmanila celou Českou republiku, bohužel. Firmy jsou zoufalé, nevědí, kde seženou pracovní sílu, kterou tak nutně potřebují ke svému bezproblémovému chodu. V současné době zvažují investici do robotů, ale než se tak stane, rozhodly se nabídnout práci i těm, kteří nemají patřičné vzdělání pro konkrétní pracovní pozici, jež je volná. Firmy díky tomu, jak jsou zoufalé, nabízí zaměstnancům možnost zaučení či zaškolení, navíc jako bonus nabízí i skvělé platové ohodnocení a ještě lepší bonusy, které se jen tak někde nevidí. Je tedy lepší čas na změnu práce?

V současné době zhruba půl milionu lidí hledá novou práci, protože touží po změně. Nemůžeme se těmto lidem divit, vždyť najednou mohou dělat to, co je baví, aniž by museli na danou pracovní pozici studovat několik let. Firmy nabízí zaučení i zaškolení, tudíž není lepšího času na hledání nového řemesla.

Hledají se zaměstnanci po celé republice

I když se média zaměřují především na hlavní město, kde se aktuálně shání 300 tisíc zaměstnanců, problém s nedostatkem zaměstnanců je samozřejmě i jinde v republice. Velké problémy dělá nezaměstnanost zejména v okolí Brna, kde se také postrádá ohromné množství zaměstnanců.

O jaké zaměstnance je největší zájem?

Otázkou je, o jaké zaměstnance je aktuálně největší zájem. Mezi nejvíce hledané zaměstnance patří zejména sborové zpěvačky, které se hledají konkrétně v Plzni, kde se jim nabízí v průměru dvaadvacet až třicet tisíc korun. V Praze se hledají zejména manažeři nebo také asistenti kurátorů, kteří si mohou sáhnout i na čtyřicet tisíc korun.

Brno postrádá zejména produkční výstav nebo hráč do brněnské filharmonie. V tomto městě se postrádají i architekti interiéru nebo modelářky do šperkařské výroby, které si na této pozici mohou sáhnout na hezkých jedenadvacet tisíc korun.