Finance jako důvod rozpadu vztahu. Jak se to může stát? 

Finance jako důvod rozpadu vztahu. Jak se to může stát?

Finance jsou poměrně choulostivou záležitostí, o které se nechce bavit každý. Jenže zejména ve vztahu k tomuto kroku bohužel dříve nebo později musí dojít. A když se tak stane, mnohdy se začne, bohužel, hroutit vše, co bylo společně vybudováno. Láska totiž není byznys a když se začnou peníze řešit na úkor vztahu, lze očekávat, že k rozpadu dříve nebo později dojde. Co bývá tím hlavním symptomem či signálem toho, že by právě finanční stránka mohla stát za rozpadem fungujícího páru? 

Přístup k penězům je rapidně rozdílný 

Jednou z nejčastějších věcí, která stojí za rozpadem vztahu z důvodu finanční situace, je rozdílný přístup k penězům jako takový. Zatímco jeden je šetřílek, druhý by rozhazoval i to, co není jeho. Bohužel takové kontrasty nejsou výjimečné, jak ostatně bylo zmíněno, a minimálně jeden z páru se musí ozbrojit pořádnou dávkou trpělivosti, pakliže má druhého naučit trochu střízlivějšímu životnímu stylu.  

Pokud lze váš aktuální stav definovat přesně takto, přistupujte k této stránce vašeho vztahu otevřeně. Učit se totiž můžete jeden od druhého. Zatímco jeden druhého naučí střídmějšímu životnímu stylu, druhý se zase může naučit sem tam si něco hezkého dopřát.  

Rozdílné příjmy jsou také častým viníkem 

Za rozpadem vztahu můžou často i rozdílné příjmy jedinců. Nemluvíme o rozdílech v řádu korun, ale spíše v řádu desítek tisíc korun. Pakliže jeden člověk vydělává sto tisíc měsíčně a druhý „pouze” třicet, nelze se divit věčným hádkám. Jeden z páru se totiž vždycky cítí méněcenný a domnívá se, že nestojí za nic.  

Tato nerovnováha většinou páchá škody velmi postupně. Zatímco nejdřív se nad tím mávne rukou, po nějaké době se přizná nespokojenost pramenící z této situace a hádky či podobné konflikty budou na programu dne.  

Rozdílné představy o investicích nebo budoucnosti 

Kromě zmíněného bývá viníkem i rozdílná představa o tom, kam s penězi nebo co s nimi. Budoucnost je nejistá, investice jsou způsobem, jak své úspory ochránit před inflací. Jenže to, kam je uložit a jestli vůbec je odkládat nemusí být věc, na které se dva shodnou.