7 tipů, jak ušetřit za topení 

7 tipů, jak ušetřit za topení

Ceny energií se neustále zvedají. Tato situace netěší vůbec nikoho. Jsme nuceni skutečně přemýšlet o tom, jak bychom ušetřili. Připravili jsme si pro vás 7 tipů, se kterými se vám podaří ušetřit za topení. Můžete začít ihned. 

Fólie vám pomohou 

Aby se teplo z radiátorů neztrácelo a skutečně bylo vyzařováno do prostoru místnosti, vložte za radiátor hliníkové folie. Právě ty se postarají o odražení tepla směrem do prostoru vašeho bytu. Fólie koupíte ve stavebninách, mají je ale i některé supermarkety.  

Postřižiny 

Milujete dlouhé záclony a závěsy? To je sice skvělé, ale v případě zimního období vám tato záliba může přinést pořádný vítr do peněženky. Dlouhé záclony a závěsy ponechte na období mimo topnou sezónu, kdy si na vašich oknech užijete skutečnou parádu a okrasu. Pro zbytek roku zvolte krátké záclony. Ty umožní proudění teplého vzduchu do místnosti.  

Pravidelný úklid topidla 

Radiátory alespoň jednou měsíčně omyjte. Usazený prach je nejen zdrojem alergenů do vašeho bytu, ale také znemožňuje správnému proudění vzduchu z topidla směrem do místnosti.  

Žaluzie 

Používejte na noc žaluzie nebo rolety. Opět tak zmírníte tepelné ztráty, ke kterým dochází v prostoru vašich oken. Udržte si teplo v místnosti, nevyzařujte jej ven.  

Odvzdušnit 

Zejména v případě rodinných domů se vyplácí pravidelné odvzdušňování radiátorů. Topení tak bude skutečně efektivní. Zavzdušněné topení má mnohem nižší efektivitu svého výkonu.  

Větrejte krátce 

Mezi největší tepelné ztráty se řadí větrání. Tato aktivita je samozřejmě pro udržení čerstvého vzduchu zejména ve starších budovách stále nutná, ale nic se nesmí přehánět. Jednu místnost větrejte po dobu maximálně tří minut, kdy se již vzduch v místnosti vymění. Zbavíte se také nevítané vlhkosti.  

Jak jsou na tom okna 

Těžko se vám bude snižovat účet za teplo, když jsou vaše okna jako cedníky. Zaměřte se na přetěsnění oken.  

Díky těmto tipům se vám podaří významně ušetřit za topení.