Chcete jet na dovolenou? Prozradíme vám, jak zaručeně ušetřit

Chcete jet na dovolenou? Prozradíme vám, jak zaručeně ušetřit

Máte pocit, že potřebujete na chvilku vypnout, odpočinout si? V takovém případě se pravděpodobně chystáte na dovolenou, která by byla místem, na němž byste neřešili, co zrovna se chystá v práci nebo jak se daří vašim dětem doma. Jenže taková dovolená něco stojí, což znamená, že je třeba si něco málo našetřit. Samozřejmě dovolená není jediný důvod, proč byste si mohli chtít našetřit, takových důvodů je daleko více. Prozraďme si však několik zaručených způsobů, jak si nějaké peníze stranou efektivně odkládat.  

Šetřit můžete v domácnosti 

Je celá řada způsobů, jak si můžete našetřit. Například šetřit můžete jako domácnost, a to například tak, že budete vytahovat zařízení ze zásuvky. Mnozí lidé si neuvědomují, že nabíječky či elektrospotřebiče čerpají elektřinu i v době, kdy je nepoužíváte nebo kdy zrovna nenabíjíte telefon. Vytahujte zařízení ze zásuvek zejména v okamžicích, kdy odjíždíte na víkend k rodině nebo na dovolenou.  

Další možností, jak ušetřit v domácnosti, je například to, že budete splachovat záchod vodou s vany nebo že si odpustíte ranní kávu v kavárně a raději si připravíte levnější verzi kávy doma.  

Šetřit můžete i za dopravu 

Nemusíte však ušetřit jenom v domácnosti, je také možné ušetřit za dopravu. Využívejte třeba spolujízdy, díky které ostatně šetříte i životní prostředí. Nebo si myjte sami auto či choďte pěšky, pokud se místo, kam míříte, nachází v docházkové vzdálenosti.  

Šetřete i za nákupy 

Ušetřit lze samozřejmě i za nákupy. V ideálním případě byste neměli chodit nakupovat každý den. Udělejte si nákup dopředu, který bude třeba na několik dnů. Vyhnete se tak zbytečnému utrácení. Nebo choďte nakupovat po jídle, kdy nemáte hlad a kdy tak nebudete mít tendenci utrácet za všechno, na co dostanete chuť. Vhodné je nakupování v levnějších obchodech nebo využívání slevových kódů, které většinou vždycky najdete na internetu.