Finanční tipy nejen pro letní dovolenou

Finanční tipy nejen pro letní dovolenou

Chystáte se vyjet si na dovolenou, ale přemýšlíte nad tím, kolik si sebou musíte vzít peněz? Češi jsou zodpovědní v tom směru, že si před odjezdem na dovolenou smění ve výhodných směnárnách dostatečné množství financí. Kdyby to nechávali na poslední chvilku a vyměnili si peníze třeba až letišti, hořce by toho litovali. Právě na letištích jsou ty nejhorší kurzy, jaké existují. V případě, že jedete na dovolenou, přinášíme vám více finančních tipů, které se vám během dovolené mohou hodit. Ať je letos i vaše dovolená bez starostí.  

Pro Čechy je dovolená něco posvátného. Těší se, až na dovolenou pojedou, dokonce si na ni šetří po celý dlouhý rok. Pokud nechcete utratit více, než čekáte nebo než předpokládáte, držte se našich finančních tipů, které se vám budou hodit nejen na letní dovolené.  

Kartu vždycky s sebou 

Nespoléhejte na to, že si směníte dostatečné množství financí. Může se stát leccos. Proto mějte u sebe vždycky kartu. Bankomaty najdete i v zahraničí, navíc v bankomatech v národní měně vyberete peníze taky za super kurz. Při vybírání z bankomatu v zahraničí si však dávejte pozor, abyste si nevybírali peníze z pochybného bankomatu. Právě bankomaty na divných místech provozují lidé, kteří na tom chtějí jenom vydělat. Stalo by se, že by vám byly naúčtovány opravdu velké poplatky.  

Ideální jsou takové bankomaty, které jsou provozovány bankami. Doporučujeme vybírat z takových, které třeba jsou přímo od vaší banky.  

Kontrolujte si své internetové bankovnictví 

Pokud používáte platební kartu v zahraničí, doporučujeme kontrolovat pravidelně internetové bankovnictví. Tím lze odhalit případné zneužití vaší platební karty. Samozřejmě při kontrole internetového bankovnictví dbejte na to, abyste byli připojeni k bezpečnému internetovému připojení, nikdy se nepřipojujte k veřejně dostupné Wi-Fi.