Jak si užít v Praze, aniž by se utratilo velké množství peněz

Jak si užít v Praze, aniž by se utratilo velké množství peněz

Lidé milují cestování, ale bohužel právě cestování stojí za šíleně hubenou peněženkou. Cestování je poměrně nákladné, tedy zejména, pokud cestujete do měst či destinací, kde není zrovna nejlevněji. Bohužel i u nás se najdou místa, kde je poměrně draho. Na mysli máme nyní konkrétně hlavní město, které je turisticky tak oblíbené, že se zde ceny vyšvihly do obřích rozměrů. Nemyslete si však, že byste v hlavním městě museli nechat své dvě poslední výplaty. Naštěstí i v Praze je možné neutratit příliš. 

Užít si Prahu a neutratit moc peněz – mnohým lidem se to může jevit jako nereálné, ale opravdu to tak není. I v hlavním městě České republiky můžete šetřit svou peněženku. Prozradíme vám několik konkrétních tipů.  

Kde se v Praze ubytovat? 

Nemusíte se ubytovávat v nejrůznějších pětihvězdičkových hotelech. Můžete se ubytovat například ve zdejších hostelech, nabídka je v Praze velice působivá. Stále také funguje krátkodobé ubytování zvané AirBnb, ale to bývá v poslední době daleko dražší než pětihvězdičkové hotely. Pokud chcete na ubytování trochu ušetřit, nevyplácí se bydlet v samotném centru. Tam navíc narazíte jenom na cizince.  

Kde se v Praze najíst? 

Určitě máte vybranou hromadu zajímavých kaváren, na které jste narazili na sociálních sítích. Pokud se však chcete vyhnout drahým pokrmům, vyberte si z vašich vytipovaných kaváren spíše takové, které jsou stranou centra. Případně nahlédněte do jejich menu, kde jsou uvedené také ceny a podle nich se rozhodujte. Obecně ale platí, že samotné centrum je nejdražší. Stejně tak jsou drahé franšízové pobočky velkých restaurací. 

Když do Prahy, tak na památky 

Abyste neutratili prakticky nic za zábavu, měli byste v Praze navštívit samé památky, kterých je v našem hlavním městě nespočetně mnoho. Drtivá většina z nich je stále dostupná bezplatně, což ocení především vaše peněženka.