Lidé, kteří z něčeho udělali něco!

Úspěšní lidé

Svět podnikání je skutečně plný lidí, kteří něco dokázali. Tito lidé, kteří zbudovali z ničeho něco, se stávají idoly a vzory mnoha začínajících podnikatelů. Ti, kteří zbudovali z ničeho něco, jsou jen ti, kteří se řadí k těm nejtrpělivějším a zároveň k těm nejvytrvalejším lidem vůbec. Dokázali bychom jich vyjmenovat hned několik. Pokud si na žádného takového člověka nemůžete vzpomenout, přinášíme vám hned pět jmen a jejich příběhy, které jsou víc jak obdivuhodné.

Přinášíme vám seznam známých, ale i méně známých jmen. Jejich příběhy možná znáte, možná nikoliv, ovšem spojuje je jedna jediná věc, a sice to, že dokázali z ničeho vybudovat něco, že dokázali z nuly přijít k několika milionům či miliardám, které nyní zdobí jejich bankovní konto.

Znáte Howarda Schultze?

Kdo by dneska neznal franšízovou kavárenskou síť Starbucks. Jedná se o místo, kde se dělá ta nejlepší káva na světě! Lidé, kteří zde pracují, jsou zde vždy přátelští. Kavárna je známá nejen tím, že se píšou jména na kelímky s kávou, ale taky tím, že logo je výrazně zelené s bílou ženou uprostřed.

Málokdo však ví, kdo je tvůrcem a zakladatelem této fenomenální společnosti, která dnes podává skutečně tu nejlepší kávu. Zakladatelem je Howard Schultz, který je právě jedním z těch lidí, k nimž bychom měli vzhlížet. Právě on je jedním z těch lidí, kteří z ničeho vybudovali něco. Jeho rodina patřila k té nižší společenské třídě, pracoval dlouhá léta v Xeroxu, ovšem potom se rozhodl změnit svůj život. Přišlo to v okamžiku, kdy se dostal ke švédské kávě Hammarplast. Tehdy ho napadlo rozjet právě Starbucks. Ze začátku to však byla společnost, kde se zaměstnanci platili zdravotním pojištěním nebo jinými benefity.

A znáte Ralpha Laurena?

Pokud si vybavujete nestárnoucí seriál Přátelé, určitě si vybavíte i to, kde pracovala známá Rachel – jedna z hrdinek tohoto seriálu. Pracovala u Ralpha Laurena. Bohužel i tento muž, než založil svou vlastní značku, neměl život vůbec lehký. Dostal se do armády, poté ji opustil a pracoval jako prodavač. Dlouhou dobu střádal peníze, aby rozjel nejdříve značku Polo, poté pak svou větší a originální značku, která je známá dodnes.