Nejdražší automobily na světě. Budete do nich investovat?

Nejdražší automobily na světě. Budete do nich investovat?

Zatímco ženy jsou ochotny utratit majlant za kabelky nebo boty, pánové zase touží po těch nejdražších autech na světě. Přece jen automobily, to je jejich svět. I když se samozřejmě i mnohé ženy pohybují v tomto světě od malička, pánové jsou v automobilovém světě většinou dříve než druhé pohlaví. I to je důvod, proč hravě zvládají řidičské průkazy. V současné době drtivá většina mužů má vysněný vůz, na který si chce jednoho dne naspořit. Některé vozy jsou levnější, jiné zase dražší, ale pravdou je, že existuje seznam nejdražších automobilů na světě. Víte, jaké vozy se do tohoto žebříčku řadí? 

V případě, že chcete investovat do vlastního automobilu, možná budete chtít investovat do některého z nejdražších vozů na světě. Podívejte se proto na ty nejdražší vozy a třeba vám některý učaruje natolik, že šetřit budete najednou jen na něj.  

Ferrari 250 GT SWB California Spider, rok 1961 

Tento vůz se řadí jednoznačně k těm nejdražším na světě. Vždy je oceňován na osmnáct a půl milionu dolarů! Jedná se o vůz, který kdysi patřil bohatém průmyslníku, jehož ale posléze postihl bankrot a byl donucen vůz prodat. Tedy konkrétně prodal většinu svých automobilů, tento vůz je konkrétně ten, který byl ukryt do staré stodoly, jelikož ho prodat nedokázal. Byl mimo jiné objeven po dlouhých třiceti letech pod vrstvou časopisů.  

Jaguar D-Type, rok 1955 

Pokud jste milovníky Jaugarů, určitě vám učaruje tento model pocházející z roku 1955. Jedná se o jeden z nejúspěšnějších závodních vozů této automobilky. Bylo jich vyrobeno jen jedenasedmdesát kusů, proto je to takzvaná limitovaná edice. Cena vozu však šlape do obrovských výšin, koupit si ho můžete za skoro dvaadvacet milionů dolarů. Máte na něj? 

Mezi nejdražšími vozy najdeme samozřejmě i vozy jiných automobilek, konkrétně automobilek Mercedes-Benz nebo Alfa Romeo.