V podnikání vám poradí i Donald Trump

donald trump

Donald Trump byl donedávna jen někdo, kdo se pokoušel získat post prezidenta Spojených států amerických. Nikdo nevěřil v tom, že tento urážeč žen bude jednou stát jako hlava USA. Všichni nahlíželi Hillary Clintonové, protože ona byla přece jen typ, který by se na tento post hodil více. O Donaldu Trumpovi se navíc všeho všude spekulovalo tak, že když mu nevyšlo tolikrát podnikání, nevyjde mu ani tento boj o prezidentský titul. Ovšem nikdo si neuvědomil, že on se jakožto podnikatel velmi snažil a nikdy se nevzdával. Někdy sice skončil na dně, ale zase se ode dna zvedl se vší grácií a pompou. Už to je jeden z důvodů, proč následně prezidentské volby vyhrál. Ovšem mnoho lidí v něm vidí vzor spíše v podnikání, nikoliv jako hlavu státu USA. Proto se rozhodl udělit několik lekcí a rad, které by mohly výrazně pomoct při podnikání. Přece jen se cení každá zkušenosti úspěšných podnikatelů, ale ještě více se cení zkušenost těch, kteří také uměli ztroskotat.

• Musíte najít svou vášeň

Podnikání není pouze o podnikání. Pokud nebudete milovat svou práci, nikdy nedosáhnete takových zisků, jakých můžete dosáhnout tehdy, kdy své odvětví, v němž podnikáte, naprosto milujete. Podnikání je možnost, jak realizovat svou vášeň a oblíbenou aktivitu a následně z ní vytěžit i nějaké peníze, které pro vás budou jakýmsi bonusem za to, že práci děláte dobře. Donald tvrdí, že bez energie nedokážete nic, ale s energií dosáhnete naprosto všeho.

• Neztrácejte sebedůvěru, vždy jděte do všeho s tím, že zvítězíte

Podceňovat se hned na začátku je zbytečné. Musíte věřit, že dosáhnete přesně toho, co si umanete. Mějte na mysli především fakt, že pakliže si budete byť jen kouskem mozku myslet, že neuspějete, taky se to nestane. Věřte, že se vám bude dařit a ono se dařit také bude.

• Instinkt je všechno

Nikdy se neohlížejte na názory ostatních, a to už ani tehdy, kdy vám instinkt říká něco jiného. Držte se svého pocitu, nikoliv věcí, co říkají ostatní. Většinou se jedná o myšlenky lidí, kteří si nikdy nedosáhnou tak vysoko, jako vy.