Provize u pronájmu jsou zbytečné, bavte se s přímými majiteli

provize

Jednou v životě každého z nás přijde situace, kdy se rozhodneme osamostatnit. Žít si svým vlastním životem, kde bychom neměli rodiče takzvaně stále za zády je pro mnohé lidi přesně to, čeho chtěli jednou ve svém životě dosáhnout. Samozřejmě se však musí počítat s tím, že s novým bytem nebo domem přichází i nutnost mít stálý příjem, protože jinak danou nemovitost nemůžeme utáhnout. Své o tom ví především mladé páry, které se rozhodly najít si první hnízdečko lásky ihned po ukončení školy.

Většinou se hledají menší byty, protože nikdo netouží jít hned ve třiadvaceti letech do svého velkého příbytku, když ještě nemá žádné plány pro rodinnou domácnost a kdy ho zajímá opravdu jen kariérní posun. Jenže najít takový byt za slušnou cenu je v dnešní době opravdu těžký oříšek. Vyplatí se především jít do větších bytů, které jsou v rozloze alespoň 2+kk nebo 1+1, protože menší garsonky nebo jednopokojové byty jsou zbytečně předražené a mnohdy stojí přesně tolik, kolik již zmiňované vhodnější velikosti bytu. Pokud se budete snažit najít si své první hnízdečko, zaměřte se především na kontakt s přímým majitelem, protože s realitní kanceláří byste přišli na mizinu.

Provize realitním kancelářím stále stoupají a dosahují nesmyslných sum

Bohužel provize realitním kancelářím jsou naprosto nemístně vysoké. Potvrdí to jistě řada z nás. Kdyby dosahovali sumy například pěti tisíc, nikdo by se nezlobil a mnozí z nás by byli ochotni tuto cenu zaplatit. Jenže nyní se přesně takové částky přesunuly do rozmezí deset a dvacet tisíc korun. Když vezmeme v potaz, že zaplatíme ještě i vratnou kauci a jeden nájem dopředu, můžeme se během jednoho jediného momentu dostat pěkně na mizinu. Proto se raději vyvarujte realitním kancelářím a zkuste to raději přes přímého majitele, kteří nabízejí své nemovitosti například ve skupinách na sociálních sítích.