Stane se Jeff Bezos prvním bilionářem světa?

Stane se Jeff Bezos prvním bilionářem světa?

Nakupujete přes Amazon? Pokud ano, pak podporujete jednoho z nejbohatších lidí světa – Jeffa Bezose. Ostatně o tomto muži lze říct, že není jen jedním z nejbohatších lidí světa, ale je to rovnou ten nejbohatší člověk, který aktuálně na světě je. Před pár lety s velkou pompou a díky jednomu jedinému dni vyšoupl z prvního místa Billa Gatese, který se na výsluní vyhříval pěkných pár let. Bill Gates se však pravděpodobně nedostane už tak vysoko. Přece jen má Jeff Bezos našlápnuto k tomu, aby se stal vůbec prvním bilionářem světa.  

Jeden bilion dolarů – to je obrovská až nepředstavitelná suma. Takto obrovská částka dokáže zajistit pohádkový život neskutečnému množství lidí. A vezměte si, že jeden bilion korun by za pár let mohla vlastnit jenom jedna jediná osoba a tou je Jeff Bezos.  

Bude rok 2026 pro Bezose biliónový? 

Nedávné analýzy mluví jasně – rok 2026 by mohl být pro Jeffa Bezose tím biliónovým. A vezměte si, že za tuto sumu by si mohl klidně koupit společnost Apple, která se řadí do pětice nejhodnotnějších firem světa. A ještě by mu ostatně i něco zbylo díky nedávnému poklesu prodeji iPhonů.  

Jeff Bezos má podle analytiků skutečně našlápnuto k tomu stát se prvním bilionářem světa. Důvodem toho je především raketový růst jeho majetku, respektive mluvíme o raketovém růstu jeho společnosti Amazon, kterou jsme na začátku zmínili.  

Daří se i jeho dalším byznysům 

Za jeho obrovským jměním však nestojí jenom společnost Amazon, ale také řada dalších podniků. Ty mu taktéž (i když ne takovou měrou) přispívají do jeho pokladnice a i díky nim překonává veškerá očekávání. Kdo ví, třeba se prvním bilionářem stane Jeff Bezos ještě o chlup dříve než v roce 2026. Záviset to však bude také na aktuální koronavirové situaci, která se samozřejmě podepsala i na jeho byznysu a pravděpodobně se ještě podepíše. Je totiž jen otázkou, jak dlouho se bude svět s novým onemocněním potýkat a jak dlouho ho bude onemocnění či následující krize trápit.