Zajímavosti o obrovském byznysu jménem Facebook

Zajímavosti o obrovském byznysu jménem Facebook

Nikdo rozhodně nepochybuje o tom, že Facebook je ohromný byznys, který nejednomu člověku přinesl ohromné bohatství. I zde byla na začátku jen myšlenka toho, jak by tato sociální síť s bílo-modrým logem mohla změnit svět, nikdo však netušil, do jaké míry svět tato sociální síť opravdu změní. Pojďme si proto prozradit několik zajímavostí, které jste o sociální síti jménem Facebook určitě nevěděli.  

Na úvod je také třeba říct, že je to už skoro patnáct let, co sociální síť Facebook vznikla. Dodnes se jedná o síť, která u nás rozhodně nemá obdoby. Dnes ji používá víc jak dvě miliarda lidí, k nimž se řadí také více jak pět milionů Čechů. Určitě i vy máte na této sociální síti svůj profil, proto se pojďte dozvědět něco o této sociální síti.  

Zajímavosti o Facebooku 

  • Možná jste si někdy pokládali otázku, proč je Facebook vlastně modrý. Důvodem je to, že Mark Zuckerberg, jeho zakladatel, který se stal miliardářem dříve, než dozrál k třicátému věku, je částečně barvoslepý. Barvou, kterou vidí nejlépe, je modrá.  
  • Facebook je bezesporu jeden velký byznys. Vydělává se zde každou minutou. Jen polovina příjmů putuje od uživatelů Spojených států amerických a od uživatelů Kanady. Jeden jediný uživatel vydělá sociální síti něco přes dva dolary.  
  • Narazili jste někdy na profil člověka, o němž jste už dávno věděli, že je mrtvý? Takovými idem se říká mrtvé duše a je jich na Facebooku neuvěřitelných třicet milionů.  
  • Lidé se kvůli Facebooku i rozvádí, to není žádná novinka. Podle statistik až třetina všech rozvodů ve Spojených státech amerických byla způsobena touto sociální síti. V žádostech o rozvod bylo jednoduše napsáno “Facebook”.  
  • Víte, kolik má průměrný uživatel na Facebooku svých přátel? Je to zhruba sto třicet.  
  • Věděli jste, že můžete zablokovat kohokoli na světě, ale jen Marka Zuckerberga zablokovat nemůžete? Zkuste to, ale nepodaří se vám to.