Amazon se opět rozrůstá. Staví další centrály za miliardy

Růst amazonu

Amazon – internetový obchod, který lze dnes označovat za největší internetový obchod na světě. Stojí za ním Jeff Bezos, který se díky němu (a jednomu jedinému dni nazvanému Black Friday), dostal na první místo žebříčku nejbohatších lidí světa. Jeho jmění dnes dosahuje bilionů korun v přepočtu, on se však dál snaží o budování a zvětšování svého impéria. To ostatně potvrzuje fakt, že Amazon v blízké době postaví další dvě nové centrály, které firmu firmou na pět miliard dolarů.

Vybudovat další dvě nové centrály – to je v současné době hlavní úkol zmiňovaného internetového obchodu. Z dostupných informací lze říct, že nové centrály se budou nacházet v New Yorku a u Washingtonu. Jak jsme již zmínili, stát budou takřka pět miliard dolarů, což je v přepočtu zhruba 115 miliard korun. Nové dvě centrály však budou znamenat i nová pracovní místa, k dispozici má být i několik desítek tisíc pracovních míst.

O tom, že se chce Amazon rozrůst, jste možná už slyšeli. Už vloni totiž začala velká společnost vybírat firmy, které nové centrály postaví. Do finálového rozhodování se dostalo dvacet horkých kandidátů z více jak 230 nabídek.

Z jedné centrály budou dvě

Úplně prvním plánem bylo, že Amazon nechá postavit pouze jednu centrálu. Nakonec se však společnost rozhodla pro dvě společnosti, které vzrostou v New Yorku, konkrétně na území Long Island City, a v blízkosti Washingtonu, konkrétně v Crystal City ve Virginii.

Až se dvě centrály postaví, na světě budou už tři centrály této velké společnosti.

Obyvatelé mají rozporuplné pocity

I když je skvělé, že se Amazon rozrůstá, bohužel zdejší obyvatelé nevědí, jestli mají jásat nebo naopak plakat. Důvodem je to, že i když vznikne více jak padesát tisíc pracovních míst, může se to neblaze projevit na fungování lokalit. Například může kolabovat doprava, jelikož pracovní síly se pohrnou z různých míst.