Být úspěšným je volba

úspěšný

Každý z nás by se jistě chtěl stát úspěšným. Mít peníze, velkou vilu s obrovskou televizí, vlastnit nejnovější moderní technologie, dále užívat si tři sta dní z roku na nějaké dovolené, mít většinou volno a nemuset se stresovat pracovní dobou, která by vlastně spočívala pouze na našem rozhodnutí. Jenže k takovému bohatství člověk nepřijde jen tak. Je to otázka štěstí a odhodlání. Nemůžete se spoléhat na výhru ve sportce, která je pravděpodobná asi jako že se dnes večer zhroutí z oblohy velké křeslo s limonádou bez rozlití. Pravděpodobnost je opravdu mizivá, a tak se o takové bohatství musíte zasloužit vy sami. Zkuste to proto s podnikáním.

Pokud se rozhodnete vydat se na cestu podnikání, nepočítejte s tím, že se bude jednat o lehkou cestu. Na každého podnikatele dřímají v křoví nejrůznější nástrahy, které jsou možnou zhoubou pro podnikání. Každý z nich to musí však překonat, protože po překonání všech překážek je čeká na vrcholu vítězství. Jenže než se k tomu vrcholu dostane, musí si osvojit několik rutin. Samozřejmě nejsou povinností, ale značně pomohou k titulu „úspěšný“. Ovšem jedná se opravdu jen o volbu, nikoliv o povinnosti. Podnikání je přece také jenom volba, stejně jako být úspěšný.

1. Budíček je povinností

Povinností každého podnikatele je budíček, protože každý správný ví, že když vstane dříve, bude moci brzy odejít domů. Navíc ráno náš mozek pracuje o něco lépe než odpoledne, protože je odpočatý a připravený fungovat. Po obědě pak opět překlene k unavenější formě a my už z hlavy nedostaneme tolik myšlenek, jako bychom dostali ráno.

2. Komunikujte

Základem každého podniku je komunikace. Musíte dobře komunikovat jak s řediteli jednotlivých oddělní, tak s nižšími pracovníky, tak s obchodními partnery. Bez komunikace vám bude růst společnost do země, nikoliv k výšinám.