České e-shopy začínají přijímat bitcoiny

České e-shopy a bitcoiny

Zajímáte se o kryptoměny? Pak vás jistě potěší, že se touto měnou bude moct platit v mnoha e-shopech. V současné době jsou kryptoměny žhavým tématem a dobrou investicí. I tato investice však s sebou nese jistá rizika, k nimž se řadí například kolísající hodnota. Před několika měsíci byla hodnota kryptoměn na svém vrcholu, bohužel nyní je jejich hodnota nebezpečně nízko. Investoři a těžaři ale doufají, že se zase hodnota kryptoměny zvedne a opět se s nimi bude moct výhodně obchodovat. Mnohé české e-shopy v to doufají také, protože nedávno zavedly možnost platit právě bitcoiny, což je nejznámější kryptoměna, kterou lze legálně těžit.

O kryptoměnách se toho v současné době povídá hodně. Někdo bere virtuální (nebo chcete-li elektronickou) měnu jako skvělou investici, jiní lidé to považují za finanční bublinu, která zanedlouho praskne (tedy pokud už nepraskla). Ať už je kryptoměna a konkrétně bitcoiny investicí nebo bublinou, aktuální situace využívají mnohé české e-shopy, které se rozhodly zavést možnost placení právě kryptoměnou.

Samozřejmě tento krok má své výhody i nevýhody, ostatně jako všechno na světě.

Výhody zavedení kryptoměn

Za výhodu lze považovat rychlou transakci. U běžného bankovního převodu trvá převod peněz i tři dny. E-shopy se díky kryptoměnám dočkají rychle svého zisku, po kterém tak touží. Ovšem i tato strana má svou temnou stránku, tedy má své jisté nevýhody.

Nevýhody zavedení kryptoměn:

Co se týče nevýhod zavedení kryptoměn, těch je bohužel více. Jako hlavní nevýhodu považují společnosti vlastnící e-shopy především nestabilní transakční poplatky. K dalším nevýhodám se řadí také nutnost zaplatit při směně bitcoinů za reálné peníze daň z rozdílu pořizovací a prodejní hodnoty.

Bitcoiny v současné době přijímá například Alza.cz nebo také Golden Gate, který obchoduje s investičním zlatem.