Čtyři nevšední tipy, jak ušetřit v kuchyni

Čtyři nevšední tipy, jak ušetřit v kuchyni

Nakupování je v současné době každodenní činnost každého Čecha. Bohužel při nakupování utrácíme hromadu peněz, nejvíce za jídlo. Pokud se nyní snažíte ušetřit třeba na dovolenou nebo na nové luxusní hodinky, doporučujeme vám šetřit právě tady – na potravinách. Samozřejmě si nemusíte zakazovat potraviny, které jsou nutričně vyvážené a zdravé, jen se při nakupování potravin držte několika tipů. A ostatně se držte několika tipů i ve chvíli, kdy vaříte.  

Při nakupování můžete ušetřit třeba tak, že budete nakupovat se seznamem nebo případně na čas. To vám nedovolí nakupovat nic, co nepotřebujete. Posléze v kuchyni lze taky rapidně ušetřit, prozradíme vám, jak.  

Začněte si vařit kafé doma 

Opravdu se obejdete bez neustálého utrácení za kávu. Káva není to, za co byste museli dnes a denně utrácet stokorunu. Buď si kupte kvalitní kávovar, nebo zkrátka si vařte obyčejné kafé doma. Ušetříte tak i sedm set korun týdně, měsíčně to tedy dělá několik tisíc korun. Stejně tak zapomeňte na kavárenské snídaně a raději si běžte s kamarádkou sednout jen tak do parku, kde vám bude stejně dobře spolu jako na snídani. S sebou si vezměte třeba piknikový koš, do kterého každá něco doma připraví.  

Nejezte každý den maso 

Staňte se na chvilku vitariány, to nikomu neuškodí. Ovoce a zelenina v sobě obsahuje stejné množství tělu prospěšných látek jako maso, jen tedy na kila váží daleko méně. Uvědomte si tento fakt a zkrátka nejezte maso každý den. Vaše peněženka vám poděkuje a tělo to ani nepozná.  

Vařte větší dávky 

Pokud si vaříte něco k obědu nebo k večeři, tak si toho uvařte dvakrát tolik. Budete mít i na oběd nebo případně na večeři na další dny, nebudete muset zbytečně ztrácet čas u vaření, navíc ušetříte energie při vaření a ušetříte i peníze za to, co byste si koupili, když byste si oběd nebo večeři neuvařili.  

Vypínejte troubu i vařiče dřív 

Trouba i vařiče dodělají jídlo i tehdy, kdy je vypnete. Doporučujeme je vypínat o deset minut dřív, než je třeba, ušetříte tím hromadu energie.