Lékárny Dr. Max se dotáhly na Pilulku, těší se z nárůstu zisků

Lékárny Dr. Max se dotáhly na Pilulku, těší se z nárůstu zisků

Lékárny – to jsou místa, kam chodíme většinou tehdy, kdy si jdeme pro předepsané léky nebo pro náplasti, když nás odírají paty. Je třeba říct, že lékárny jsou místa, která jsou na světě potřeba. Je tedy skvělé, že se mnozí lidé chtějí právě ve farmaceutickém průmyslu angažovat, že se vyvíjí a otvírají nové lékárny, díky nimž mají všichni lidé léky po ruce. V současné době v České republice máme několik lékáren, k nejoblíbenějším se řadí lékárny Dr. Max. Právě této síti lékáren se velice daří, dokonce lze říct, že se dotáhla na největší Pilulku. Vloni se totiž vygenerovaly fantastické zisky.  

Dr. Max je dnes největší lékárenskou sítí v České republice, která nadále dál a dál roste. Vloni tržby meziročně stouply o jedenáct procent, a to konkrétně na necelých osmnáct miliard korun. Ještě rychleji rostl hlavně internetový obchod této čtyřky v celoevropském měřítku. Dr. Max se však chce stát minimálně dvojkou v žebříčku nejlepších lékáren v Evropě.  

V současné době je v České republice skoro 450 lékáren Dr. Max, neustále jich však přibývá.  

Dr. Max se pyšní fungujícím e-shopem 

Už je tomu pár pátků, kdy se spustil e-shop lékáren Dr. Max. Mnozí lidé se domnívali, že bude tento lékárenský e-shop fungovat na úkor kamenných lékáren, ale takto to naštěstí nefunguje. E-shop začal přitahovat naprosto jiný druh zákazníků, kteří jsou většinou mladší, tudíž zběhlejší v internetovém světě.  

Také velice dobře funguje možnost vyzvednout si zboží na pobočce, lidé využívají zlevněné dopravy. Aktuálně tvoří e-shop tři a půl procenta z celkových tržeb tohoto lékárenského giganta.  

Pilulka byla pokořena 

Dlouho se vedl souboj mezi lékárnami Dr. Max a Pilulkou, která byla donedávna první na českém trhu. Jelikož Dr. Max vygeneroval vloni 600 milionů korun, Pilulka se najednou pokořila a Dr. Max se stal jedničkou na českém trhu v lékárenském odvětví.