Dnes jsou nejbohatší na světě, dříve pracovali za minimální mzdu. Prvotní zaměstnání úspěšných

Dnes jsou nejbohatší na světě, dříve pracovali za minimální mzdu. Prvotní zaměstnání úspěšných

Člověk si někdy sám říká, že by chtěl být bohatý. Jenže neuvědomuje si, že bohatým se klidně stát může, pokud však bude usilovat o to, aby se bohatým stal. Bohatství opravdu nikomu nepadá do klína, bohatým se nikdo nestává během jedné noci za bohatství se musí člověk vypracovat a jít si za tím, přes to nejede vlak. Inspirací pro nás mohou být dnes úspěšní a bohatí lidé, kterým také bohatství nespadlo do klína, ale kteří si za bohatstvím museli tvrdě jít. I když si to mnozí lidé neuvědomují, i dnes ti nejbohatší na světě začínali tím, že si přivydělávali za minimální mzdu. Třeba Jeff Bezos, dnes nejbohatší člověk na světě, si přivydělával v McDonald`s během prázdnin. A to není jediný, kdo pracoval někdy za minimální mzdu a kdo si uvědomil, že je čas na změnu, a začal pro ni něco dělat.  

Seznamme se s dalšími dnes úspěšnými miliardáři, kteří však začínali tam, kde je nyní řada z nás – kteří začínali v práci, kde pracovali za minimum.  

Warren Buffett jako roznašeč novin 

Warren Buffett je dnes označován za toho nejvýznamnějšího investora všech dob. On sám však začínal jako roznašeč novin. Sice měl už v dětství nějaké podnikatelské nápady, ale musel je realizovat, k čemuž ostatně potřeboval peníze, které si vydělal právě tak, že roznášel noviny. Dnes jeho jmění dosahuje na skoro devadesát miliard dolarů a řadí se k pěti nejbohatším lidem světa. Dokonce lze říct, že se řadí do první trojice těch nejbohatších na světě.  

Kevin Plank sekal trávníky 

Kevina Planka dnes můžete znát jako zakladatele společnosti Under Amour. V dětství však neměl miliardu na účtu, neměl v kapsách opravdu nic, a tak si vydělával tak, že sekal trávníky. Za týden si tak vydělal něco kolem sto padesáti dolarů. Později začal s prodejem triček nebo s prodejem pletených náramků.