To nejzajímavější o Bitcoinech

To nejzajímavější o Bitcoinech

Bitcoiny jakožto digitální měna jsou pro mnohé opravdu skvělou investicí. Často se tato nejznámější kryptoměna přirovnává ke drahým kovům, protože i její hodnotu je možné odhadnout, i u její hodnoty lze říct, jestli bude klesat nebo jestli propadne. Samozřejmě se i při investování do kryptoměn musí počítat s tím, že dojde k nějakému zkratu, během kterého se najednou kryptoměna propadne. To se ostatně stalo nedávno, ale od té chvíle se kryptoměny zase odrazily ode dna a začaly na své hodnotě růst, Bitcoin nevyjímaje.  

Jelikož je svět kryptoměn aktuálně tak oblíbený a populární, nabízí se otázka, jestli o tomto světě plném kryptoměn víte něco víc nebo ne. Abyste se však o tomto světě něco dozvěděli, prozradíme vám to nejzajímavější, co se kolem Bitcoinu šušká a ví.  

To nejzajímavější o Bitcoinech 

  • Věděli jste, že nový blok Bitcoinů je objeven každých deset minut? Do oběhu se tak dostane šest nových Bitcoinů za hodinu. S tímto tempem bude zanedlouho tato digitální měna vytěžená.  
  • Věděli jste, že společnost Antpool vytěžila více jak dvacet procent ze všech Bitcoinů jenom za rok 2017? Společnost Antpool je čínská bitcoinová firma.  
  • Věděli jste, že více jak jedno a půl procento všech světových Bitcoinů vlastní jenom FBI? 
  • Věděli jste, že až čtyřiašedesát procent Bitcoinů nikdy nebylo a pravděpodobně ani nebude k ničemu použito? 
  • Jenom v roce 2017 se do oběhu poslalo více jak šestnáct a půl milionu Bitcoinů.  
  • Věděli jste, že žádná vláda ani žádná firma na světě nemůže sama kontrolovat ani jakkoli měnit systém Bitcoinů? 
  • Podle všeho stojí za kryptoměnami i Bitcoinem Satoshi Nakamoto. Nikdo však neví, o koho se jedná, toto jméno je smyšlené. Může se tedy jednat i o více lidí, kteří stojí za tímto fenoménem, jenž uchvátil celý svět.