Jak funguje provize z prodeje?

provize z prodeje

S provizemi jste se jistě setkali už v mnoha případech. Nejčastěji se s nimi setkáte především v oblasti realitních kanceláří, protože právě ty si za zprostředkovaný pronájem účtují nemístně vysoké provize, kvůli kterým mnoho lidí do daného závazku nejde, protože nechce při prvním měsíci splácení nájmu zaplatit nemístně vysokou sumu peněz. Raději si takoví lidé najdou přímého majitele a vyjednají si s ním podmínky prospěšné pro obě strany, kde se nebude platit několik desítek tisíc pouze takovým realitním kancelářím, pro něž to bude již zmiňovaná provize.

Řada lidí se s provizemi setkává běžně na internetových bazarech. Všichni byli zvyklí prodávat vše, co se jim naskytlo pod ruku a o čem se rozhodli, že už nepotřebují. Oblíbeným serverem bylo pro takové služby Aukro.cz, ale v poslední době jsme se mohli setkat s výrazným poklesem návštěvnosti tohoto webu. Je to z toho důvodu, že se začaly účtovat nemístné provize z prodeje, které samozřejmě putují do kapsy samotnému provozovateli webu. To ovšem nechce nikdo platit.

Jedná se o jisté procento z prodeje

Někdy jsou takové provize z prodeje naprosto nemístné. Jedná se hlavně o situace, kdy se potřebujete zbavit několika věcí, které vám jen doma přebývají. Rozhodnete se je teda prodat, ale nechcete za ně miliony. Chcete pouze symbolickou částku, díky které byste si mohli koupit třeba oblíbenou svačinu do práce. Jenže v momentu, když ji prodáte, musíte u většiny bazarů odvést procento z prodeje majiteli webu. A to se pak samozřejmě nevyplatí, pokud se rozhodnete danou věc prodat třeba a stokorunu. Do vaší peněženky by vám pak připlulo pouze šedesát korun ku příkladu, a za takový pakatel se to opravdu nevyplatí.

Pokud se chcete vyhnout provizím u prodeje, zaměřte se například na skupiny na sociálních sítích, které provozují čím dál častěji bazary. Tam se setkáte s přímým majitelem zboží nebo s přímým kupcem a bude se jednat o naprostý čistý obchod bez nákladů navíc.