Zuckerberg je bohatší o šest miliard!

zuckerberg

Mít na kontě více než jeden milion je pro řadu z nás naprosto nepředstavitelná suma. Ovšem mít na kontě více, například několik miliard – to je absolutně zázračné! Mnoho z nás se raduje, když dostane přidáno v práci třeba o pět tisíc korun. Roční zisky se tak o nějaké ty desítky korun zvýší. Nikdo si snad nemůže ani představit to, že by se jeho roční zisk zvýšil třeba o rovných šest miliard korun. Pro mnohé by se jednalo o naprosto zázračný rok, pro Marka Zuckerberga je to jen silný rok 2016. Vloni si totiž opravdu polepšil o již zmiňovanou sumu peněz. Na kontě mu přibyly peníze rychlostí blesku a během minulého roku si ani neuvědomil, že se jedná o jisté navýšení. Dnes se však ví, že si o šest miliard značně polepšil.

Jak je takové bohatství vůbec možné? Jednoduše vzrostly ceny akcií

Zakladatel a současný ředitel Facebooku drží ve své firmě podíl čtrnáct procent. Těchto pro někoho velmi málo procent ho však dělají stále více a více bohatým. Cena akcií vzrostla o neuvěřitelných třináct a půl procenta, což pro mladého miliardáře znamená, že se jeho zisk ročně zvýšil o pět celá devět miliard dolarů. Hodnota jeho majetku se tedy vyhoupla k úžasným jednapadesáti miliardám dolarů. Pokud do příštího roku zvládne jeho jmění navýšit o dvacet, bude se pyšnit na stupních vítězů žebříčku nejbohatších lidí světa.

Není se čemu divit, že akcie vzrostly o taková procenta. Za poslední rok se totiž společnosti s oblíbenou sociální sítí řádně dařilo. Příjmy společnosti vzrostly o více než padesát pět procent. Mohli se tedy těšit z čistého zisku, který jim vykazoval neuvěřitelných sedm a půl miliardy dolarů. Za tímto růstem stojí zejména uživatelé a jejich čím dál vyšší aktivita. Samozřejmě svou roli hrají i nové reklamy, novinky a reklamy přes další oblíbenou sociální síť zvanou Instagram.