I za dopravu lze ušetřit, jenže jak?

I za dopravu lze ušetřit, jenže jak?

Tvořit si jistou finanční rezervu není nikdy k zahození. V životě může přijít nekonečno mnoho chvil, v nichž budete potřebovat peníze a v nichž budete rádi, že nějakou finanční zásobu k dobru máte. Přece jenom se díky finanční zásobě vyvarujete dluhům, tudíž i propadu do dluhové pasti, kam byste se propadli, pokud byste nestíhali splácet své závazky nebo pokud byste si půjčili více, než kolik jste vlastně schopni splácet.  

Otázkou ale je, jak si takovou finanční rezervu vytvořit. Nemusíte se ptát odborníků, odpověď na položenou otázku je zcela prostá – stačí, když začnete šetřit. Šetřit lze v současné době opravdu na všem. Můžete šetřit na nakupování nebo v domácnosti. Dokonce lze i něco málo ušetřit na dopravě. Nevěříte tomu? Máme pro vás několik tipů.  

Jak ušetřit za dopravu 

  • Pokud je místo, kam míříte, v docházkové vzdálenosti, pak jděte pěšky nebo vytáhněte kolo. Je to ekologický přístup k životu, navíc tímto prospějete svému zdraví.  
  • Zabookujte si letenku včas, pokud chcete zrovna někam odcestovat. Takzvané last minute letenky jsou velice atraktivní cenově. Obecně platí vývoj cen letenek sledovat a koupit letenku hned, co vám přijde cena atraktivní. 
  • Začněte využívat veřejnou dopravu, která v konečném důsledku vyjde skutečně levněji než jízda osobním automobilem.  
  • Pokud jezdíte velice často vlakem, existují takzvané měsíční jízdenky, kterých můžete využít. Jestliže opravdu nasednete do vlaku i třikrát do měsíce, je to výhodnější řešení, se kterým ušetříte.  
  • Abyste ušetřili za dopravu, vyhýbejte se taxi službám. Pokud se potřebujete dostat rychle z místa na místo, existují aplikace nabízející stejné, ale daleko levnější služby. Takovými aplikacemi je například Bolt nebo Liftago.  
  • Abyste ušetřili při jízdě osobním vozidlem, začněte jezdit ve spolujízdě. I když se vám to může zdát otravné, šetříte tím nejen svou peněženku, ale také životní prostředí.