I ze selhání může vzejít úspěch. Přináším několik příkladů

I ze selhání může vzejít úspěch. Přináším několik příkladů

Jednou se to nepovedlo, nebudu to zkoušet podruhé. To je bohužel věta, kterou vysloví skoro každý, kdo jednou selhal. Pak tu jsou ale i ti, kteří se rozhodnou vstát a zkusit to znovu. Ne nadarmo se říká, že i pád na “hubu” je pohyb dopředu. Člověk by to neměl vzdávat po jednom selhání, protože jedno selhání ještě neznamená konec světa. Pokud se nenaučíme vstávat a přijímat chyby, nikdy se z nich nepoučíme a nebudeme nejlepší. Navíc nejsme jediní, kdo v životě selhali. Máme rovnou několik známých příkladů toho, že i ze selhání může vzejít úspěch, pokud se však o úspěch ještě jednou pokusíme.  

Inspirujte se Stevem Jobsem 

Inspirujícím příkladem je Steve Jobs, který moc dobře věděl, jak chutná selhání. Jeho selhání však nakonec přerostlo v úspěch, který nemá obdoby. Steve Jobs je známý celosvětově jako jeden ze zakladatelů společnosti Apple, která je dnes mezi desítkou nejhodnotnějších společností světa.  

Jeho příběh můžete znát třeba jen z filmových trháků, kterých bylo natočeno hned několik. Sám Steve Jobs moc dobře věděl, jak chutná obrovský úspěch, ale zároveň také věděl, jak chutná ještě větší neúspěch. Nejprve ho vyhodili z jeho vlastní společnosti, poté se mu podařilo dostat se na ještě vyšší pozici než předtím.  

Inspirací je i Walt Disney 

Pokud máme zůstat u těch slavných jedinců, proč nezmínit také Walta Disneye, jehož jméno dnes zná celý svět, dokonce i děti, které sledují jeho animované příběhy. Společnost Walt Disney je dnes velká společnost, která ovlivňuje kulturu. Na svět přišla firma nejen se skvělými animovanými snímky a filmy, ale také s Disneylandem, což je zábavný park pro děti i dospělé. Sám Walt Disney si však zažil i chvíle neúspěchu.  

Dalo by se říct, že všechno by mohlo být jinak, pokud by Walt Disney podlehl neúspěchu a nezkusil to znovu. Vždyť jeho prvního studio na tvorbu animovaných filmů zkrachovalo. To ho ale nezastavilo a zkusil to znovu.