Inspirujte se od Billa Gatese!

Inspirujte se od Billa Gatese

Ve světě podnikání je mnoho lidí, od kterých bychom se měli inspirovat nebo motivovat. Každý podnikatel někdy stojí na jednom místě a potřebuje pomoct. Někdy zkrátka nevíte, jak dál, stojíte na mrtvém bodě a nevíte, jak se z tohoto mrtvého bodu dostat. Pokud i vy jste jedním z těchto lidí, možná právě vy potřebujete inspiraci od jiných, úspěšnějších lidí. Právě od těch, které jsme zmiňovali na začátku. Takto úspěšných lidí je hromada, stačí si vybrat toho, kdo je vám nejsympatičtější. Co třeba nechat se inspirovat od Billa Gatese?

Billa Gatese znáte jako člověka, který se nachází mezi třemi nejbohatšími lidmi světa. Teno muže je známý hlavně tím, že založil společnost Microsoft, kterou dneska používá celá řada počítačů. Právě tomuto muži se povedlo tehdy něco nevídaného – přeměnil složitou technologii počítačů na jednoduché ovládání, které bylo, je a bude přístupné naprosto všem.

Právě toto ho udělalo slavným. Sám Bill Gates však moc dobře ví, že za úspěchem stojí obrovská vytrvalost a hlavně trpělivost. Jenom trpělivost růže přináší – je třeba, aby to věděl každý podnikatel.

Znáte Billův život?

Všichni vědí, o co se Bill Gates zasloužil či co přinesl světu. Málokdo však ví, jaký je jeho život. Bill Gates je známý tím, že nikdy neztrácel čas. Moc dobře věděl, že čas je luxus, s nímž je třeba nakládat velice opatrně. Jestliže mrháte svým časem, mrháte bohužel i se svým životem. To je zkrátka něco daného, co by měl brát v úvahu naprosto každý.

Bill byl velice nadaným studentem, který sice šel na prestižní americkou vysokou školu, ale po pár letech se rozhodl odejít. Pochopil, že právě na té škole ztrácí drahocenný čas. Rozhodl se založit firmu Micro-Soft, která je dnes známá už bez pomlčky. A taky se rozhodl inspirovat jiné svými citáty. A my vám pár z nich přinášíme.

Pár Billových citátů:

„Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát.“

„Dělat co nejvíce chyb je pro růst nejdůležitější, než žádné chyby nedělat.“

„Nesrovnávej se s nikým na tomhle světě. Pokud to uděláš, urazíš sám sebe.“