Potřebujete se ráno „nakopnout“? Poradíme vám!

Ranní energie

Každé ráno je těžké. Vstávání špatně snáší hlavně ti, kteří se řadí do skupiny věčných spáčů. Je škoda, že do této skupiny se řadí i velké množství podnikatelů. Právě ti by totiž měli vstávat brzy ráno, protože ráno je vždy efektivnější než odpoledne. Sice jste ráno unavení, ale na druhou stranu vám to lépe myslí, i když si myslíte pravý opak. A pokud vám bude vstávání dělat dlouhodobě problémy, máme pro vás pár tipů, jak se snadno „nakopnout“, aby ráno bylo o něco příjemnější a den byl o něco úspěšnější.

Každý člověk, nejen podnikatel, by měl myslet na to, že snídaně je základ dne. Kvalitní snídaně však není ta, kterou snídáte za pochodu, ale u které si sednete a u níž si klidně přečtete oblíbenou knihu. Jestliže patříte k těm lidem, kteří musí pít denně kávu, je načase se tohoto zlozvyku zbavit. Káva škodí zdraví, ale taky i našemu myšlení. Mnoho lidí si myslí, že je káva nabudí, ale je to jenom chvilkový efekt. Pak na něj spadne únava, a to rozhodně není nic dobrého.

Poradíme vám tedy, jak se po ránu „nakopnout“, aniž byste museli pít dva litry kávy, která vás jenom dehydratuje.

1) Poslouchejte hudbu

Každé ráno si zpříjemněte tak, že si pustíte oblíbenou hudbu. Při hudbě je vždy lepší nálada. Zapomenete na únavu, dokonce si i zatancujete – tím si můžete být jisti. Při hudbě se tancuje, jste tedy v pohybu a z pohybu se uvolňují endorfiny, které jsou základem pozitivní nálady.

2) Představujte si budoucnost

Každého člověka nejlépe nakopne to, když si představí svou budoucnost. Každý člověk potřebuje vědět, kam směřuje. Jestliže už po ránu ví, kam míří jeho nohy a kam vlastně cílí, den je úspěšnější, protože se zaměřujete právě na vysněnou budoucnost.

3) Zacvičte si jógu

Jóga trvá chvilku, ale dokáže nabudit na celý den. Je to skvělý způsob, jak se po ránu procvičíte a zároveň dokonale uvolníte. Jógu dneska provozuje nejeden podnikatel, a to i během polední pauzy. Při tomto cvičení naprosto vypnete, přestanete myslet a vyženete všechny negativní myšlenky z hlavy.