Jak vám usnadní práci jednoduchý informační systém? Zvládne víc než účetnictví!

jednoduchý informační systém

Podnikáte jako OSVČ, případně máte malé „es er óčko“, a protože si děláte účetnictví svépomocí, sháníte dobrý účetní program? Přesto byste měli zvážit pořízení informačního systému – vhodně zvolený software vám může velmi usnadnit podnikání, zjednodušit každodenní rutinu a ve finále ušetřit spoustu peněz i starostí. 

Informační systém je dobrý sluha

Máte často pocit, že vám firemní agenda „padá na hlavu“? Ztrácíte se ve vlastních poznámkách a datech rozprostřených v desítkách sešitů v Excelu? Pak máte nejvyšší čas na implementaci informačního systému. Poslouží vám jako účetní program a zároveň s ním vyřešíte i ostatní záležitosti, které musíte chtě nechtě udělat.

Díky ERP získáte perfektní přehled nad všemi oblastmi svého podnikání a ušetříte spoustu času. V praxi samozřejmě záleží na vlastnostech konkrétního softwaru. Při výběru proto nepodceňujte následující vlastnosti:

  • snadné ovládání
  • dostatečný počet licencí
  • správa všech podnikových agend
  • bezpečnost
  • náročnost implementace

Optimální informační systém pro malou firmu? RIS!

Výše uvedeným požadavkům odpovídá podnikový informační systém RIS, který dlouhodobě vyvíjí odborníci ze společnosti Saul informační systémy. Nabízí řešení pro živnostníky, menší firmy i pro středně velké a větší podniky.

Pro zájemce o účetní systémy je ideální Ekonomický účetní software RIS Start s jednou licencí pro základní moduly (účetnictví, majetek, sklady a obchod). Jeho přednostmi jsou intuitivní ovládání a rychlá implementace (obvykle 1-2 dny).

Myslete na budoucnost

Velkou výhodou modulového systému, jako je např. výše zmíněný RIS, je možnost přechodu na vyšší verzi s dalšími moduly. Od začátku tak budete platit pouze za funkce, které využijete a na sofistikovanější informační systém přejdete až v momentě, kdy se firma rozroste. Elegantně se přizpůsobíte aktuální situaci, aniž byste museli kompletně měnit software.