Jaké české franšízové síti se aktuálně daří?

Úspěšný český franchising

Je skvělé, že se franchisingu přestaly bát i tuzemské firmy, které se dříve tohoto způsobu podnikání obávaly. Dříve to byl způsob podnikání, který pocházel z Ameriky, tudíž mu nikdo moc nevěřil. Nyní je to však osvědčený způsob, díky kterému moc dobře víte, že se vaše firma rozšíří a rozvine. Pochopila to i maloobchodní síť prodejen s tabákem a tiskovinami, která se díky franchisingu rozrostla na neuvěřitelných 150 kmenových prodejen.

Jedná se o tuzemskou maloobchodní síť Traficon, která podniká už více jak dvacet let. Jedná se o trafiku, která nabízí běžné zboží, jako je denní tisk, tabákové výrobky, dále dárkové předměty a samozřejmě i drobné občerstvení. Málokdo ví, že se jedná o českou franšízovou síť. Člověk by řekl, že se takový podnik nemůže rozšířit do takové podoby.

Jak jsme zmínili, Traficon se nyní pyšní 150 prodejnami, které sídlí snad v každém koutu republiky. Kromě toho má i devadesát odběratelských prodejen. Poslední pobočky se otevřely například v Semilech nebo taky v Dolních Břežanech.

Jaký je cíl společnosti?

Společnost si je vědoma svého rychlého růstu a touží v něm pokračovat. Nyní se rozhodla, že každý rok otevře minimálně patnáct svých nových trafik. Proto hledá nové franšízanty, kteří by byli ochotní jít do podnikání s ní.

Trafika nemá výslovné přání, kde by se chtěla otevřít. Naopak je ráda za jakékoliv frekventovanější místo, které bude slibovat zisk. Například v blízké době se otevře trafika v Hořicích.

Co nabízí firma franšízantům?

S firmou se spolupracuje jedna radost. Jedná se o firmu, která se o své lidi stará. Nejen, že pomůže vybrat místo, pokud si franšízant s vhodným místem neví rady, ale taky zajistí veškeré stavební úpravy a zajistí všechna potřebná povolení.

Aktuálně se hledají franšízanti především v Praze, dominantou je i Liberec nebo Jablonec nad Nisou.