Jaký podnik má pod palcem Jaroslav Strnad?

Jaký podnik má J. Strnad

Do žebříčku těch nejbohatších lidí by se chtěl řadit jistě každý. Přece jenom být jedním z nejbohatších lidí byť jen České republiky – to znamená úspěch, který nám přinesl podnik s velkým množstvím peněz. Jedním z nejbohatších lidí České republiky je taky Jaroslav Strnad, který se v tomto žebříčku uchytil na krásném, šestadvacátém místě. Jenže v čem tkví jeho úspěch?

Pokud se ženete do světa podnikání, většinou si zjišťujete něco o těch lidech, kteří už v podnikání uspěli. Možná chcete najít tajemství jejich úspěchu, možná se chcete jenom motivovat. Ať už je to jak chce, měli byste se rozhodně zajímat i o Jaroslava Strnada, který má na svém kontě něco pes 7 miliard korun. Je mu 45 a už v tomto poměrně mladém věku dokázal uspět v podnikání s nevídaným stylem.

Jeho obory podnikání jsou různorodé. Je vlastníkem značek Tatra, Excalibur a Prim. Při svém jmění ale nezapomíná ani na charitu, kam ročně přispívá několik set tisíc korun.

Jak jeho jmění rostlo?

Jeho jmění se začalo zvětšovat až loňským rokem, kdy se poprvé ukázal v žebříčku časopisu Forbes, který skládal dohromady nejbohatší Čechy. Během posledního roku jeho jmění o něco málo stouplo, ze 7,1 miliard korun se stalo 7,3 miliardy korun.

Než se začal naplno věnovat tomu, co dělá, tedy dokud nedržel podíly mnoha firem, většinou jezdil na zadním sedadle automobilu BMW, kdy cestoval od jedné firmy k další. Nyní ale vlastní podíly ve firmách, jejichž tržby během loňského roku dosáhly zhruba patnácti miliard korun. Firmy pomáhají také české ekonomice po stránce zaměstnanosti, vždyť zaměstnávají až pět tisíc lidí.

Jaký je jeho byznys?

Jaroslav Strnad vlastní průmyslovou skupinu Czechoslovak Group. Drží podíly v kopřivnické Tatře a, jak jsme zmínili, tak taky vlastní i luxusní hodinky Prim. Co jsme však nezmínili, tak skoupil podíl i v opravně letadel Job Air TEchnics nebo taky výrobce obráběcích strojů Kovosvit.