Jak se podniká z bytu Václava Havla?

Podnikání z bytu V.Havla

Václav Havel je i po své smrti neustále velice oblíbenou osobností, které se neustále vzdává holt a úcta. Dokonce se nyní uvažuje, že se Karlův most, který stojí v Praze a je její dominantou a jehož jméno je neměnné více jak sedm set let, pojmenoval Most Václava Havla. To už je ale přehnané. Úcta se dá přece dát i jinak, než přepsáním historie. Nicméně velkou pozornost po jeho smrti sklidil hlavně jeho byt, kde žil a úřadoval. Co je s ním nyní?

Pokud jste byli v Praze, tak jste kolem tohoto bytu rozhodně šli. Jedná se o ten hezký dům na Rašínově nábřeží hned vedle Tančícího domu. Zde žil nejen Václav Havel, ale taky i jeho bratr jménem Ivan a jeho manželka. Ještě nyní zde najdete autentické fotografie, které mají opravdu vysokou hodnotu. Jeden takový originál je pořízený například za 77 tisíc korun. Jedná se konkrétně o snímek, který roku 1989, konkrétně 28. prosince.

Kdo nyní vlastní tento byt?

Tento byt byl dlouhá léta bez majitele. Nyní se jím ale stal bývalý majitel Mall.cz – Ondřej Fryc. Sídlí s ním zde jeho investiční fond Reflex Capital. Konkrétně je tu on a jeho čtyři kolegové. Nenajdeme zde jenom autentické a velice drahé fotografie, ale taky i modely svých aut, s nimiž se rozváželo zboží úplně prvním zákazníkům (tehdy ještě novinky na trhu) Mall.cz.

Než se sem, do druhého patra, nastěhovala tento investiční fond, provedla se zde kompletní rekonstrukce. To rozhodně nebyla levná záležitost – rekonstrukce vyšla na zhruba tři miliony korun.

Jak velký je tento byt?

Bývalý byt a nynější kancelář je velká zhruba 250 metrů čtverečních. Jedná se o místo, kde se kloubí nejen prvky první republiky, ale taky moderní doba. Vzduchotechnika zaručuje, že není ruch z ulice, který by rušil práci. Pracovat se zde tedy musí nevýslovně dobře. Fryc věří, že se mu zde urodí tak velké nápady, jako tenkrát panu Havlovi.