K čemu jsou provize dobré?

provize

Pokud se vydáte na cestu podnikání, jistě vás nejdříve zajímá částka, kterou budete z této podnikatelské činnosti dostávat. Přece jen řada z nás se dává do podnikání pouze z toho důvodu, že si myslí, že takto bude zabezpečena jejich budoucnost, a to jak po finanční stránce, tak po stránce spokojenosti. Jenže za velkým bohatstvím obsaženým právě z podnikání stojí opravdu velká cesta, která není procházka růžovým sadem. Při nabídce služeb nebo produktů musíte stále přemýšlet tak, abyste byli pořád výhodnější než vaše konkurence, což je v dnešní době opravdu těžké, zejména proto, že se na českém trhu vyskytuje opravdu už všechno.

Najít skulinku a následně ji zvýhodnit tak, abyste nabrali dostatečný počet klientů, není proto jen tak. Navíc vaše ceny za služby musí být pro vše klienty výhodné – jenže na druhou stranu vám z nich musí kápnout něco bokem. Vždyť vy budete žít především z malých provizí, které zákazníci zaplatí přímo vám do kapsy, aniž byste to tušili. Pokud podnikáte pouze tak, že vaším jediným příjmem jsou provize, pak jsou pro vás provize dobré. Jiné výhody či pozitivní stránky bohužel nemají, protože většinou se jedná o nemístné sumy peněz, díky kterým se rozhodnou zákazníci obejít se bez dané služby.

Provize nejsou dobré především u realitních kanceláří

Jistě, pokud bychom pracovali jako makléř a starali bychom se o nějaké nemovitosti, jistě bychom chtěli nějaké provize z prodeje nebo pronájmu bytu – hlavně, když se nebude jednat o zrovna malý byt či dům za málo peněz. Provize jsou tedy to, co nás drží při tomto povolání, ale řada makléřů při této profesi ztroskotá, protože provize realitním kancelářím nyní opravdu zvýšily k takovým číslům, které není schopen platit žádný obyčejný smrtelník. Není se čemu divit, když se lidé rozhodnout přetrvat ve svém stávajícím příbytku do té doby, než se jim naskytne možnost najít si byt či dům, u kterého nebude mít prsty žádný realitní kancelář. Nikdo přece nechce platit dvacet tisíc nahoru jenom proto, že někdo z těch dvaceti tisíc bude žít. Je to sice sobecké, ale na druhou stranu taky pochopitelné.