Nejnovější žebříček nejbohatších lidí světa

nejbohatší lidi

Patřit mezi nejbohatší lidi světa je jistě snem každého z nás. Jenže za takovým jměním stojí také velké odhodlání a potřebné zkušenosti, které nás dovedou k naprosto prosperujícímu podniku, který vynáší tolik, že do práce bychom už ani chodit nemuseli, protože by náš život skvěle fungoval i bez zaměstnání. Jenže k takovému jmění to chce opravdu absolvovat dlouhou cestu, bez které bychom takového jmění nedosáhli.

Své o tom ví jistě ti, kdo se nyní ukazují na prvních příčkách žebříčku nejbohatších lidí světa. Ten se od loňského roku řádně změnil, protože druhé místo, které donedávna osídloval majitel obchodní značky Zara Amancio Ortega, se hezky proměnilo. Ortega zřejmě za poslední rok řádně utrácel – není se čemu divit, je jistě zaopatření do konce svého života, tak proč by si ve svých osmdesáti letech života a svých peněz konečně neužíval. A tak se svým jměním poskočil na bramborové místo. To samozřejmě nevadí, on toho jistě nelituje. Kdo však místo něj osídlil ono zmiňované druhé místo?

Na prvním místě zůstává Bill Gates, druhé místo však patří Warrenu Buffetovi

O prvním místě se už dlouho ani nespekuluje. Svou jasnou první pozici si stále drží zakladatel Microsoftu. Jeho jmění se stále navyšuje, protože Bill je zkrátka stále produktivní a snaží se pořád vydělávat. Vždyť taky nemá co jiného dělat, ještě ani nedosáhl důchodového věku. Na jeho kontě se nyní v jeho šedesáti jedněch letech nachází před pětaosmdesát miliard dolarů, což je slušné číslo. V patách je mu však Warren Buffet, který dříve osídloval druhé místo. Ten je pozadu o zhruba deset miliard korun, ale to jistě nevadí – být v osmdesáti šesti letech druhý nejbohatší člověk na světě, to už přece něco znamená.

Třetí místo patří překvapivě Jeffu Bezosovi

Jeff Bezos – zakladatel amazon. com – se nyní nachází překvapivě na třetím místě. Jeho loňský rok byl zřejmě hodně produktivní, a tak se není čemu divit, když toto krásné bronzové místo obsadil. Kdo ví, jak tomu však bude příští rok. Že by se stal druhým nebo dokonce i prvním?