Každý má své jisté plány do budoucna. Někoho se plány týkají především pracovního postupu nebo rychlého růstu v kariéře, jiní jsou naprostí nadšenci do rodiny a už ve svém brzkém věku touží po dětech a po pejskovi, který bude růst společně s jejich dětmi a bude tak jakýmsi životním ochráncem během nejproblematičtějších, ale také i nejhezčích let jejich života. Ovšem pokud toužíte po rodině, pak to není něco, co je jednoduché. Je nutné, abyste měli stálý přísun peněz, protože bez peněz živit rodinu není zrovna ideální. Většinou se tedy matka dává na mateřskou a pánové chodí do práce, i když v mnohých rodinách je to obráceně. Obrácená mateřská je ale výmysl aktuální doby, do kterého se nežene jen tak někdo.
Muži jsou tedy během tří let hlavními živiteli rodiny a ženám chodí jenom mateřská, při níž se snaží alespoň trochu si vydělat, protože každá koruna je v době mateřské dovolené dobrá. Jenže matky, i když nepřináší do rodiny velké finance, také v době mateřské dovolené velmi utrácí. Nejen během mateřské, ale potom i v dalších letech. Zdraví, rodina a pak spokojený klidný rodinný život – po tom touží, ale podle nich se spokojenost a klidnost neobejde bez financí. O své děti se tedy starají více než zodpovědně, ale měsíčně za ně utrácí víc, než je zdrávo.
Kolik matky vydají za své děti během jednoho měsíce?
Měsíčně se setkáváme s částkou necelých šest tisíc korun, kterou jsou matky ochotny dát za své děti. Jedná se tedy v průměru o pětinu rodinného rozpočtu. Jídlo se však do této kategorie samozřejmě nezapočítává. Peníze se tedy utrácí především za hračky, oblečení a za jiné dětské výmysly. Některé typy matek se ale rozhodnou už za brzkého věku spořit dětem na studia, což je samozřejmě chvályhodné. V takovém případě velká část z této zmiňované částky putuje právě na spořicí účty. Možná by se však takové peníze měli spořit někam jinam, protože inflace je zrádná a stále se měnící a mohlo by se stát, že nám úspory dříve nebo později naprosto sní.