Podnikejte podle rad úspěšného podnikatele

podnikatel

Mít tučné bankovní konto a pyšnit se titulem „úspěšný podnikatel“ – to má v plánu řada těch, kteří se jednou rozhodli vkročit do rozčarovaných vod podnikatelského oboru. Právě podnikání a možnost být svým vlastním pánem je však to, co nám v mnohých případech umožňuje jednoho dne mít opravdu tučné bankovní konto, protože se nám jednoho dne může podařit prodat firmu za opravdu velké peníze, což je účel mnoha těch, kteří se do podnikání teprve pouští. Mnohým se však podnikání zalíbí natolik, že se rozhodnou přetrvat v podnikání. To je pro ně pak jistý pohonný motor, který je neustále popohání dopředu, protože zkrátka chtějí být nejlepší ve svém oboru.

Být ve svém oboru nejlepší je však opravdu těžké. Musíme se bohužel potýkat s řadou odmítnutím z řad navázání obchodní spolupráce. Mnozí lidé nám nebudou věřit, že to někam dotáhneme. Někdo nás za to, že se rozhodneme vkročit do tohoto riskantního rybníka, bude i odsuzovat. My se však musíme motivovat a vytrvat. Mnohdy nám pomůžou například slova úspěšných podnikatelů, které nás dokážou nakopnout zase vpřed.

Nechme si poradit od Jacka Ma

Jack Ma je zakladatel nejúspěšnější online společnosti v Asii. Jeho konto je opravdu tučné, proto se není čemu divit, když ho řada lidí obdivuje ne pro jeho činy, ale především pro jeho bohatství. Jeho cesta však byla trnitá, jak je tomu v mnoha případech. On však tvrdí, že vše je o postoji k práci. Říká, že náš postoj k práci je rozhodnutí, které uskutečňujeme, je mnohem důležitější jako schopnosti. To je samozřejmě pravda, protože to, co děláme dnes – to nám tvoří lepší zítřek. A pro ještě lepší zítřek se přece oplatí každý den vstávat z postele. Podle něj je také selhání pouze důkaz toho, že bojujeme a snažíme se o to, co skutečně chceme. Podle něj jen hlupáci povídají, ale jen inteligentní si povídají sami se sebou ve své hlavě, ve svých myšlenkách. Ti nejmoudřejší promlouvají jen ve svém srdci.