Konec poplatkům za platbu kartou! Nový zákon mluví jasně

Konec poplatkům za platbu kartou

Žijeme v moderní době. Dnešní době je dobou internetu, v němž neustále žijeme online. V současné době se dokonce zbavujeme zažitých pravidel, jako bylo například posílání zboží na dobírku, pokud nakupujeme online. Už posíláme peníze předem, protože jsme si zvykli na to, že je to pohodlnější cesta, že je to hlavně rychlejší cesta k našemu objednanému zboží. Placení kartou obecně se stalo mnohem populárnější než platba v hotovosti. Dneska už si vybíráme jenom málokdy a vybírá si málokdo. Už se zkrátka peníze v hotovosti nenosí. Placení kartou má všechny možné výhody, ovšem taky mělo jednu nevýhodu, a sice zbytečné poplatky navíc. Jenže těm už naštěstí odzvonilo.

Prvním lednovým dnem začalo platit hned několik zákonů, které nám dočista obrátí život naruby. Mezi tyto zákony se řadí i nařízení vyššího nemocenského nebo nařízení dlouhodobého ošetřovného, které však začne platit později během roku. K dalším změnám se řadí i nutná registrace při hraní na automatech nebo právě zrušení poplatků, které se pojí s platbou kartou.

Už žádné poplatky navíc!

Všem poplatkům navíc za platbu kartou už odzvonilo. Nový zákon zkrátka mluví jasně, nový zákon je zkrátka zakazuje a každá banka to musí akceptovat. Už nikdy tedy neuslyšíte, aby vám paní u pokladny říkaly, že se za platbu kartou bude účtovat poplatek navíc.

Konec poplatkům – o tom pojednává nový zákon o platebním styku, který procenta z placené částky kartou naprosto zakazuje.

Obchodníci platit budou, vy ale nikoliv

Poplatky se za platbu kartou účtovaly proto, že obchodníci za každou bezhotovostní transakci musí zaplatit. Aby je to nic nestálo, rozhodli se to účtovat právě zákazníkům, kterým poplatky nenaúčtovaly v hodnotě čtyři či pěti korun, ale nebáli se jim přidat. Naštěstí už budou platit jenom obchodníci a všem zákazníkům se to vyhne.

Změnu určitě ocení všichni ti, kteří upřednostňují platbu kartou před platbou v hotovosti. Podle ministerstva financí byl tento krok už potřebný. Samozřejmě tyto poplatky se neúčtoval každý obchodník, ale převážně to byli prodejci letenek nebo některé čerpací stanice či trafiky.