Kouření, ale i sladkosti nás stojí nejvíce

Koureni

Každý z nás má určitý svůj zlozvyk, který nechce ukázat světu. Mezi ty nejhorší se řadí především alkohol, který je opravdovou zhoubou světa. Díky němu jsme agresivnější a arogantnější. Navíc díky němu mluvíme pravdu, což může řádně zkomplikovat naše životy. Zejména tehdy, kdy mluvíme s někým hodně blízkým, kterého sice nechceme ztratit, ale naše pusa mluví sama a mnohdy toho mnoho pokazí. Mezi další zlozvyky se řadí především kouření. To je také jeden z těch nejhorších zlozvyků. Jenže tento zlozvyk se potýká se stále častějším zdražováním. Ovšem nemyslete si, že jsou kuřáci ochotni přestat, když za cigarety musí platit čím dál více – oni si naopak raději připlatí, než aby se vzdali.

Průměrný český občan vykouří denně třináct cigaret, což jsou zhruba dvě krabičky na dva dny. Je to šílené množství, ovšem je to tak. Když si to tak člověk vezme, možná to dokonce sedí. Ráno a večeř při vstávání a při odchodu jít spát je cigareta pro mnohé kuřáky takřka podmínkou. Následná během oběda a několik v dopoledních pauzách. Následně si jistě dáte i doma a najednou jsme u tak vysokého čísla. Ne každý to tak však má. Jsou i slabší kuřáci. Tento zlozvyk je však přichází stále na víc a víc. Pokud bychom opravdu počítali s tím, že si denně vykouří třinácti cigaret, ze své peněženky jim jde třináct set ven co měsíc. Jenže cigarety kupodivu nejsou to jediné, co nám značně hrabe do financí.

Jsou tu i sladkosti, jejíž cesta roste taky vysokým tempem nahoru. Kdo by se denně neobešel bez oblíbených sušenek nebo bez čokolády. V letních měsících stojí za zmínku i zmrzlina, kterou si kupujeme vždy, když procházíme kole stánku s ní. I tento návyk na sladké nám hodně sahá do peněz. Při nakupování bychom se tedy měli začít držet, protože se právě díky oplatkám či bonbonům jednoho dne nemusíme doplatit.