Kde letos stráví Češi dovolenou?

dovolená

Doba dovolených se konečně dostala i k nám. Léto je v plném proudu a my si užíváme neskutečně krásných teplot, které jsou opravdu to pravé pro víkendové výlety, které většinou trávíme s rodinou třeba v zoologických zahradách nebo na hradech a zámcích. Ostatně červenec, srpen a někdy taky září jsou ty pravé měsíce pro unikátní dovolené, na které se těšíme a na které si šetříme celý rok. Každý rok se také setkáváme s řadou statistik, které pojednávají o tom, kam Češi jedou či kolik Češi jsou ochotni za dovolené dát. I letos se takovým statistikám nevyhneme, proto si pojďme říct jejich výsledky.

Mnoho lidí si myslí, že když Češi nemají ve své zemi moře, tak se rozhodnou každé léto odcestovat někam do zahraničí. Ovšem letos to není tak úplně pravda. V naprosté většině případů se totiž setkáme s odpověďmi, že se bude cestovat do krásných koutů České republiky. Pouze minimální procento odjíždí někam k moři. Tato situace byla nastolena zejména kvůli tomu, že Česko se jeví pro občany této země jako něco neprozkoumaného a moře už není tak atraktivní, protože je stále stejně modré a slané. Dovolená už také není pouze o odpočinku, ale především o zážitcích. Mimo jiné hrají velkou roli i peníze.

Kolik Čechy vyjde taková dovolená?

Češi jsou šetřílci – to není žádná novinka. U dovolených se však většinou dívají na cenu dvojnásob. Letos dokonce hledali takové destinace, které je vyjdou nejlevněji. Narazili například na levné dovolené v Řecku nebo v Tunisku, ovšem to jsou oblasti, které jsou zároveň taky velmi nebezpečné. Pokud však zvolili dovolenou v České republice, která je pro ně mimořádně lákavá zejména letošní rok, pak zjistili, že je taková dovolená vyjde třeba jen do deseti tisíc, což je pro ně naprosto senzační. Není se čemu divit, že zvolili právě Českou republiku jako místo jejich letního odpočinku z práce.